ترور معاون نظامی «ابوبکر البغدادی» در موصل

eagle اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ 0
ترور معاون نظامی «ابوبکر البغدادی» در موصل

منابع خبری عراقی اعلام کردند گروه‌هایی که در حال مبارزه با «داعش» در این کشور هستند، معاون نظامی «ابوبکر البغدادی» را ترور کردند.

گروه موسوم به «جنبش افسران آزاد» عراق اعلام کردند، طی عملیات امنیتی که شب گذشته (چهارشنبه) در مرکز شهر موصل به اجرا گذاشتند، موفق شدند، «وسام کنعان»، معاون نظامی ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی تکفیری «داعش» را به قتل برسانند.

«محمد البعاج»، یکی از اعضای این گروه در سخنانی مطبوعاتی اظهار داشت: معاون نظامی البغدادی در جریان عملیات امنیتی که این گروه در منطقه «الفیصلیه» در مرکز شهر موصل انجام داد، کشته شد.

پایگاه خبری «عربی ۲۱» در این‌باره نوشت: گروه موسوم به جنبش افسران آزاد، گروه مسلح سری است که از ژوئن گذشته که داعش مناطقی در شمال غربی عراق را تصرف کرد، با این گروه تکفیری مبارزه می‌کند.

اما کنعان، از جمله شخصیت‌های بارز گروه تکفیری القاعده در سال ۲۰۰۴ بود که در سال ۲۰۰۶ توسط نظامیان آمریکایی دستگیر و به زندان افکنده شد. وی در سال ۲۰۱۰ پس از آزادی از زندان به جبهه النصره در سوریه ملحق شد تا بعد با البغدادی بیعت کند و به یکی از مهمترین و بارزترین سرکردگان داعش در موصل تبدیل شود.

جنبش افسران آزاد درحالی مسئولیت عملیات امنیتی اجرا شده علیه داعش در شهر موصل را برعهده گرفته که تاکنون خبر مرگ معاون البغدادی از سوی منبع موثقی مورد تایید قرار نگرفته است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::