فیلم اعدام جمعی ۲۸ مسیحی اتیوپیایی در لیبی توسط داعش + ویدیو

eagle فروردین ۳۰, ۱۳۹۴ 0

داعش در تازه‌ترین ویدئو از قتل اسرای خود، سر بریدن و تیرباران گروهی از مسیحیان اتیوپیایی در لیبی را به نمایش گذاشته است.

این ویدئو نیز همانند دیگر ویدئوهای تبلیغاتی داعش از کیفیت تصویر و تدوین حرفه‌ای برخوردار است و تلفیقی از دو نوع اعدام به شیوه سر بریدن و تیرباران است.

فیلم مذکور که دومین فیلم از اعدام‌های جمعی داعش در لیبی محسوب می‌شود، ۲۹ دقیقه است و بنا بر ادعای مجری آن، یکی از اعدام‌ها در شرق لیبی و دیگری در جنوب این کشور انجام شده است.

در این ویدئو ۱۲ نفر از قربانیان در ساحل سربریده می‌شوند و ۱۶ نفر دیگر در منطقه‌ای بیابانی با شلیک گلوله به سرشان اعدام می‌شوند. داعش مدعی است اعدام گروهی مربوط به مسیحیان اهل اتیوپی در خاک لیبی است.

متنی که روی تصویر این افراد می‌آید آنها را “پیروان صلیبی از کلیسای اتیوپی دشمن” معرفی می‌کند.

در این ویدئو که اصالت آن از سوی منابع مستقل هنوز تایید نشده است، یک شبه‌نظامی نقاب‌دار بیاینه‌ای طولانی را می‌خواند که در آن از مسیحیان خواسته شده اسلام بیاورند یا جزیه بدهند وگرنه جانشان را از دست می‌دهند.

این ویدئو اعضای گروه تروریستی داعش را در حالی نشان می‌دهد که گروهی از زندانیان ملبس به لباس‌های نارنجی و گروهی دیگر ملبس به لباس‌های مشکی را در کنار ساحلی، به احتمال زیاد در لیبی اعدام می‌کنند.

هنوز مشخص نیست قربانیان چه کسانی هستند و چه زمانی ربوده شده‌اند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::