حزب‌الله یک فرمانده ارتش آزاد را در قلمون دستگیر کرد

eagle آذر ۹, ۱۳۹۳ 0
حزب‌الله یک فرمانده ارتش آزاد را در قلمون دستگیر کرد

حزب‌الله لبنان در عملیات مسلحانه خود یک فرمانده ارتش آزاد سوریه و همراهانش را در منطقه قلمون دستگیر کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، حزب‌الله لبنان در عملیات مسلحانه خود در بخش غربی منطقه قلمون یک فرمانده نظامی ارتش آزاد سوریه را با دو نفر از همراهانش دستگیر کرده است.

این فرمانده که محمد عبدالکریم ناصیف نام دارد از افسران جدا شده از ارتش سوریه است که در منطقه زبدانی دستگیر شد.

ارتش سوریه پیشتر در یک اقدام تاکتیکی بعد از دریافت اطلاعاتی درباره مقاصد گروه‌های مسلح مستقر در منطقه قلمون، پایگاه‌ها و نیروهای خود را در مناطق غوطه غربی جابه‌جا و این منطقه را از نظر نظامی مستحکم کرده بود.

در همین حال جبهه النصره نیز پس از منفجر کردن یک خودروی بمب‌گذاری شده در پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه در منطقه الزهرا در شمال حلب با ارتش درگیر شد که در این درگیری شماری از نیروهای طرفین کشته و زخمی شدند.

منابع نظامی اعلام کردند حملات جبهه النصره برای ورود به دو شهر نبل و الزهرا ناکام مانده است. این در حالی است که دو تن از رهبران برجسته النصره به نام‌های ابوخطاب الازبکی و عدنان زمر نیز کشته شدند.

گفته می‌شود قدرت‌های غربی و متحدان منطقه‌ای آنان به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از پیکار‌جویان فعال در سوریه حمایت می‌کنند.

آمریکا به ظاهر برای مبارزه با تروریست‌های داعش برای شورشیان «میانه‌رو» سوری سلاح ارسال می‌کند. این در حالی است که بسیاری از این پیکارجویان به اصطلاح میانه‌رو برای گروه تکفیری داعش مبارزه می‌کنند.

همچنین، آمریکا و برخی هم‌پیمانان عرب این کشور از اواخر ماه سپتامبر بدون اجازه دولت دمشق یا مجوز سازمان ملل مواضع گروه تکفیری داعش در سوریه را بمباران می‌کنند.

با این وجود، بسیاری از کشورهایی که به ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا برای مقابله با داعش پیوسته‌اند، همچون عربستان و قطر، از حامیان اصلی و سرسخت مبارزه و تلاش‌های این گروه تروریستی برای سرنگونی دولت بشار اسد بوده‌اند.

سوریه از سال ۲۰۱۱ با خشونت‌های خونینی دست به گریبان بوده است. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در تازه‌ترین گزارش خود آمار قربانیان جنگ‌های سال‌های اخیر سوریه بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::