حضور مقتدرانه نیروهای مردمی در عملیات آزادسازی بزرگترین استان عراق + تصاویر

eagle فروردین ۲۴, ۱۳۹۴ 0

تنها چند روز پس از پاکسازی شهر تکریت مرکز استان صلاح‌الدین «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز عملیاتی گسترده برای پاکسازی استان الانبار، بزرگ‌ترین استان این کشور را صادر کرد.

نخست‌وزیر عراق در دیدار با جمعی از شیوخ عشائر و شخصیت‌های الانبار با بیان اینکه بغداد برای آزادی الانبار و مردم آن، مصمم است خواستار پایداری مردم این استان در مقابل داعش شد و تایید کرد که این پایداری آسان نیست و به فداکاری، تلاش و قربانی شدن نیاز دارد.

در این عملیات تمامی نیروهای نظامی عراقی اعم از ارتش، نیروهای پشمرگه و عشایری، برخی یگان‌ها از نیروهای داوطلب مردمی، پلیس محلی و فدرال، نیروهای واکنش سریع و سازمان مبارزه با تروریسم با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف و نیروی هوایی عراق، شرکت دارند.

العبادی روز شنبه دستور داد تا مقادیر فراوانی سلاح و تجهیزات هر چه سریع‌تر وارد الانبار شود و میان یگان‌های امنیتی و جنگجویان توزیع شود.

وی در ادامه بر اهمیت جنگ روانی در نبرد الانبار تاکید کرد و گفت: دو سوم این جنگ روانی و یک سوم آن، نظامی است. برخی شایعات و اخبار کذب به طور هدفمند مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نتایجی منفی منجر می‌شود. این در حالی است که داعش در هم شکسته است و ما قطعا پیروز می‌دانیم و سراسر سرزمینمان را از لوث وجود تکفیری‌ها پاک می‌کنیم.

نیروهای عراقی روز گذشته توانستند منطقه البوفراج را در شمال شهر الرمادی از عوامل داعش پاکسازی کنند. بر این اساس، با ورود تجهیزات نظامی شامل ۳ تیپ زرهی ارتش و دستگاه مبارزه با تروریسم به استان الانبار، عملیات نظامی بیرون راندن داعش از این شهر آغاز و همزمان با آن بمباران هوایی شدید مواضع داعش در داخل منطقه البوفراج توسط نیروی هوایی صورت گرفت.

تروریست‌های داعش با سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین و خمپاره به پالایشگاه نفت بیجی استان صلاح الدین حمله کردند که ارتش حمله آن‌ها را دفع کرد و شمار زیادی از عناصر این گروه کشته شدند.

یک منبع آگاه وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی دانشجویان دختر دانشگاه الانبار را از محاصره داعش خارج کردند و ۳۶۰ دانشجوی دختر که میان تبادل آتش نیروهای ارتش و تروریست‌های داعش گیر افتاده بودند را نجات دادند.

«شیخ نعیم الکعود» رئیس قبیله البونمر استان الانبار عراق با استقبال از حضور تمامی مردم عراق همچنین از مشارکت نیروهای مردمی «الحشد الشعبی» در آزادسازی استان الانبار گفت: حضور نیروهای داوطلب مردمی در درگیری‌های الانبار موجب تسریع در روند آزادسازی این استان از دست تروریست‌های داعش می‌شود.

وی افزود: نیروهای داوطلب مردمی، پس از آزادسازی مناطق مختلف از دست داعش، بسیار خبره و ورزیده شده‌اند.

رئیس قبیله البونمر تاکید کرد: سخن کسانی که مخالف حضور نیروهای مردمی در الانبار هستند، صرفا نظر شخصی خودشان است و اگر مخالفان حضور نیروهای مردمی می‌توانند خودشان به تنهایی الانبار را آزاد کنند.

تروریست‌های داعش چندین ماه پیش با حمله به افراد قبیله البونمر، صد‌ها تن از آن‌ها کشته و به خاک و خون کشیدند.

تأکید رئیس قبیله البونمر بر حضور نیروهای مردمی در آزادسازی الانبار، در حالی است که برخی قبائل همسو با عربستان سعودی و بعضاً مرتبط با تکفیری‌های داعش، به شدت با حضور نیروهای داوطلب مردمی در آزادسازی استان الانبار از دست تروریست‌ها مخالف هستند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::