ادامه شکست‌ داعش و النصره در سوریه عین‌ العرب و حلب هلاکت ۴ سرکرده تکفیری

eagle آذر ۹, ۱۳۹۳ 0
ادامه شکست‌ داعش و النصره در سوریه عین‌ العرب و حلب هلاکت ۴ سرکرده تکفیری

ناکامی تروریست‌های تکفیری در شمال حلب همچنان ادامه دارد و گزارش‌ها از شکست‌های «جبهه النصره» در حمله به دو شهرک شیعه‌نشین «نبل» و «الزهراء» و «داعش» در شهر «عین العرب» حکایت دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از ریف شمالی حلب و به طور مشخص دو شهرک شیعی نشین «نبل» و «الزهراء» حاکیست که کمیته‌های دفاع مردمی این دو شهرک حمله گسترده گروهک‌های تروریستی تکفیری و در صدر آنها «جبهه النصره» را دفع کرده و ده‌ها نفر از آنان را کشته و زخمی کردند.

تحولات عراق

به این ترتیب کمیته‌های دفاع مردمی نبل و الزهراء موفق شدند، اراضی زراعی بین این دو شهرک و شهرک‌ های همجوار مهیر و بیانون و الطاموره و المقالع را که گروهک‌ های تروریستی تکفیری بر آنها تسلط داشتند، آزاد کرده و کنترل آنها را در دست گیرند.

همچنین این نیروها مناطق تحت اشغال گروهک‌های تروریستی تکفیری را در منطقه «المعامل» (کارخانه‌ها) در جنوب شرقی شهرک الزهراء باز پس گرفتند .

این درحالی است که گزارش می‌شود، جبهه جنوب غربی شهرک نبل و الزاهراء در محور «الطاموره – المقالع» اکنون کانون درگیری‌ها است و کمیته‌های دفاع مردمی این منطقه به شدت از سوی ساکنان آن حمایت و پشتیبانی می‌شوند.

تروریست های داعش
«ابو خطاب ازبکی» سرکرده ازبک‌های جبهه النصره

گزارش ها حاکیست، در درگیری کمیته‌های دفاع مردمی نبل و الزهراء «ابو خطاب ازبکی»، سرکرده تروریست‌های تکفیری ازبکی گروهک تروریستی النصره به هلاکت رسید تا شمار سرکردگان به هلاکت رسیده این گروهک به ۴ نفر برسد.

از سوی دیگر عملیات نیروهای ارتش سوریه در جبهه نبل و الزهراء تسلط ارتش سوریه بر ۵ کیلومتر از بزرگراه اصلی نبل و الزهراء و کشته و زخمی شدن ده‌ها تروریست تکفیری را در این منطقه را درپی داشت.

همچنین جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش سوریه کمک‌هایی تسلیحاتی برای رزمندگان نبل و الزهراء ارسال کردند.

از سوی دیگر یگان‌های ارتش سوریه در اطراف شهرک حندرات واقع در ریف شمالی حلب و کوی «العامریه»، در جنوب حلب و کوی «الراشدین» و کوی «جمعیت الزهراء» در غرب حلب با تروریست ها درگیر شدند.

عقب نشینی داعش از مواضععین العرب 
در ریف شمالی حلب و به طور مشخص در شهر «عین العرب» کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه در محورهای مختلف این شهر با عناصر تکفیری داعش درگیر شده و ضمن به هلاکت رساندن ۲۱ داعشی، بقیه را وادار به عقب نشینی کردند.

براساس این گزارش داعش از بخش‌های گسترده‌ای از مربع امنیتی و بازار «الهال» عقب نشینی کرده و کمیته‌‌های مردمی کُردهای سوریه درحال پاکسازی کامل این دو منطقه هستند از این عناصر هستند.

این کمیته‌ها همچنین اقدام به حمله‌ گسترده علیه مواضع داعش در منطقه «ممیته» در ریف غربی شهر کوبانی کردند و از میدان آزادی این شهر درگیری‌های شدید نیروهای کُرد با عناصر تکفیری داعش گزارش شده است.
تحولات در عراق

پراکندگی میدانی در حلب و ریف آن

حلب به دلیل نزدیکی به مرزهای ترکیه از اهمیت راهبردی و نظامی بسیاری برخوردار است و اکنون دروازه ورود سلاح و تروریست‌ها از ترکیه به سوریه است.

به همین دلیل سقوط شهر حلب و ریف آن به معنای سقوط سراسر شمال سوریه برای گروهک‌های تروریستی و حامیان آنهاست.

این موضوع سبب شده است، این منطقه به عرصه درگیری‌های مسلحانه بین نیروهای ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی برای تسلط بر آن شود.

اکنون برخی مناطق شرقی این شهر به جز فرودگاه بین المللی آن اکنون تحت تصرف گروهک‌ های تروریستی تکفیری است که از جمله این مناطق باید از مناطق «بستان القصر» و «الشعار» و «هنانو» نام برد.

درباره ریف شمالی حلب تا مرزهای ترکیه باید گفت که این منطقه اکنون به سه قسمت تقسیم شده، منطقه‌ای که ارتش سوریه بر آن تسلط دارد، منطقه‌ای که در تصرف گروهک‌های تروریستی است و منطقه‌ای که کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه بر آن سیطره دارند.

بخش شمال شرقی شهر حلب به جز دو شهرک شیعی نشین «نبل» و «الزهراء» تحت تصرف گروهک‌های تروریستی مسلح است.

دو گروهک تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره بر شهر «اعزاز» و دو گروهک تروریستی «جبهه اسلامی» و «ارتش آزاد» بر شهرهای «تل رفعت»، «مارع» و «حریتان» در شرق بزرگراه بین المللی حلب – ترکیه تسلط دارند.

درغرب این بزرگراه بین المللی دو شهرک شیعی نشین نبل و الزهراء قرار دارد که در کنترل ارتش سوریه است.

در ریف شرقی حلب، ارتش سوریه بر مناطق حندرات، مسلمیه و سیفات تسلط دارد و اکنون به سمت منطقه «باشکوی» در حال پیشروی است.

تسلط ارتش سوریه بر منطقه و شهرک «باشکوی» به معنای سقوط  نظامی دو شهرک «بیانون» و «رتیان» برای تروریست‌ها و به تبع آن قطع راه امداد و کمک رسانی به آنان میان دو منطقه حریتان و عندان و گشوده شدن راه ارتش برای پیشروی به سمت نبل و الزهراء و تحکیم حلقه محاصره گروهک‌ های تروریستی در شهر حلب است، به ویژه که در حال حاضر ارتش سوریه بر مناطق استراتژیک و حساس الذهبیه و النقارین و الشیخ نجار و میدان اللیرمون تسلط دارد.

درباره دو ریف غربی و جنوبی حلب نیز باید گفت که این دو منطقه تاکنون شاهد تغییری در نقشه میدانی خود بر خلاف ریف‌های دیگر حلب نشده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::