پرندگان انتحاری؛ شگرد جدید طالبان برای حملات + عکس

eagle آذر ۹, ۱۳۹۳ 0
پرندگان انتحاری؛ شگرد جدید طالبان برای حملات + عکس

 

مسئول اداره امنیت ولایت فاریاب با اشاره به شگردهای تازه عملیاتی مخالفان مسلح دولت گفت: نیروهای امنیتی ولایت فاریاب روز گذشته یک پرنده حامل دستگاه دیجیتالی و مواد منفجره را شناسایی کردند.

«سید آقا اندرابی» مسئول اداره امنیت ولایت فاریاب در شمال افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به این که مخالفان مسلح دولت و حامیان خارجی آنها می‌خواهند با استفاده از هر راه و هر ابزاری به نیروهای امنیتی افغان آسیب برسانند، اظهار داشت: نیروهای امنیتی ولایت فاریاب حوالی ساعت ۸ صبح روز گذشته یک پرنده حامل دستگاه دیجیتالی و مواد منفجره را شناسایی کردند که در مسیر منطقه «دولت آباد» و «شیرین تگاب» این ولایت در حال پرواز بود.

وی افزود: نیروهای امنیتی افغان پس از نزدیک شدن به این پرنده و تشخیص این که مواد و دستگاهی را حمل می‌کند، مجبور شدند این پرنده را هدف قرار دهند که در نتیجه پرنده حامل مواد منفجره براثر انفجار این مواد، جان داد.

این مسئول امنیتی ولایت فاریاب تشریح کرد: بقایای جسد این پرنده نشان می‌دهد که در بدن این پرنده نسبتا بزرگ، دستگاه دیجیتالی کنترل از راه دور به همراه یک آنتن ارتباطی نصب شده بود.

سیدآقا در پایان خاطر نشان ساخت: این پرنده اکنون به امنیت ملی این ولایت سپرده شده تا تحقیقات بیشتری در مورد آن انجام دهد.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::