قاسم سلیمانی؛ “سوپراستار” سپاه

eagle اسفند ۲۸, ۱۳۹۳ 0
قاسم سلیمانی؛ “سوپراستار” سپاه

بی بی سی فارسی ( رسانه استعمار پیر و روباه) در گزارشی در مورد ” ۱۰ چهره‌ خبرساز سیاست ایران در سال ۱۳۹۳ ” قاسم سلیمانی را به عنوان یکی از این شخصیت ها بیان کرده است. بخشی از این گزارش :

تا چند سال پیش، قاسم سلیمانی بیشتر برای کسانی که خبرهای سپاه پاسداران و “نیروی قدس” را دنبال می کردند شناخته شده بود. هرچند در سال های اخیر، نام فرمانده نیروی قدس به دنبال اخبار رسانه های بین المللی در مورد نقش این نیرو در جنگ سوریه بیشتر از گذشته بر سر زبان ها افتاد، اما پیشروی های سریع نیروهای داعش در عراق در تابستان ۱۳۹۳، او را به گونه ای بی سابقه خبرساز کرد.

با نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران در تابستان ۱۳۹۳ و اقدامات سپاه قدس برای جلوگیری از پیشروی آن، قاسم سلیمانی به یکی از شناخته شده ترین چهره های ایران تبدیل شد که در خارج از کشور هم، رسانه های زیادی خبرهایش را دنبال می کردند.

در نیمه دوم سال ۱۳۹۳، به ویژه انتشار تصاویر حضور مستقیم این فرمانده و یارانش در صحنه چند عملیات مهم علیه گروه داعش، که بعد از پیروزی‌های غیرمنتظره این گروه بر نیروهای عراقی به انجام رسیده بود، بازتاب گسترده ای در سطح افکار عمومی داشت.

در سالی که گذشت، تصاویر سرلشکر سلیمانی به‌مثابه‌ نوعی “سوپر استار”، نه فقط در رسانه‌های همسو با محافظه‌کاران حاکم، که در رسانه‌های اصلاح‌طلبان نیز به شکلی برجسته‌ منتشر شد.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::