پیشروی ارتش سوریه در جنوب دیرالزور

eagle اسفند ۲۴, ۱۳۹۳ 0
پیشروی ارتش سوریه در جنوب دیرالزور

ارتش سوریه از صبح امروز عملیات زمینی وسیعی از سمت جنوب شهر دیرالزور در امتداد جاده دیرالزور-دمشق که به دلیل سیطره داعش بر دو روستای شولا و کباجب این جاده مسدود هست آغاز کرده.

بنا به گزارش ها ارتش سوریه با همراهی عشایر منطقه و با پشتیبانی هوایی و توپخانه پیشروی هایی به سمت روستای شولا داشته و موفق شده زاغه ایبلا که در نزدیکی شولا قرار داره رو تصرف کنه و پیشروی به سمت خود روستای شولا ادامه داره.

در حال حاضر شهر دیرالزور یعنی مناطقی از شهر که در کنترل دولت سوریه هست در محاصره داعش قرار داره و تمام راههای امداد زمینی بسته ست و تنها راه امداد ارتش سوریه فرودگاه نظامی دیرالزور و از طریق هوا هست.

ارتش سوریه در حال حاضر در تدمر و سخنه در ریف حمص استقرار داره و شکستن محاصره زمینی دیرالزور مستلزم تصرف دو روستای شولا و کباجب در مسیر سخنه-دیرالزور هست، به نظر اگر ارتش سوریه جبهه ای رو هم از سمت تدمر و سخنه به سمت دیرالزور باز کنه زودتر به هدفش که بازگشایی مسیر امداد زمینی به دیرالزور هست خواهد رسید.

ماشین پلیس اهدایی کشورهای خارجی به مخالفین داخل حلبیک نکته جالب این هست که جبهه النصره در ریف غربی حلب به تازگی پیشروی کرد و حرکت حزم رو نابود کرد.

به زودی قصد داره به پیشروی هاش ادامه بده تا برسه به حریتان در ریف شمالی حلب که پایگاه تکفیریهای تندرو النصره و انصار الدین هست.

از اونجا جبهه النصره حضورش رو در حلب گسترده تر خواهد کرد و سایر گروههای مخالفین رو سرکوب میکنه.

تمام کمکهایی که آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه به مسلحین کردن همه میره تو جیب جبهه النصره.

1472038_346957328843459_7608899826790016

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::