حمله جنگنده‌های آمریکا به ارتش عراق

eagle اسفند ۲۱, ۱۳۹۳ 0
حمله جنگنده‌های آمریکا به ارتش عراق

یک افسر ارتش عراق که خواست نامش فاش نشود، به شبکه “نهرین‌نت”  و فارس، گفت: جنگنده‌های آمریکا مقر «هنگ دوم از تیپ ۵۰ از لشگر ۱۴» ارتش عراق در الانبار را قبل از ظهر چهارشنبه هدف گرفتند.

این افسر که خواست هویتش نامعلوم باقی بماند، گفت: جنگنده‌های آمریکا حدود ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه دو موشک به مقر هنگ دوم شلیک کردند و در نتیجه آن حدود ۴۵ افسر و سرباز کشته شدند و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته این افسر، این حمله زمانی انجام شد که شمار بسیاری از افسران و سربازان ارتش عراق در ساختمان منطقه البو ذیاب در فاصله نه چندان دور از مقر فرماندهی عملیات تجمع کرده بودند.

همچنین یکی دیگر از افسران این هنگ گفت: نیروهای این پایگاه از درگیری‌های سخت و شدید با داعش و عناصر بازمانده از رژیم صدام بازمی‌گردند و اینجا مستقر می شوند.

طبق این گزارش، این افسر عراقی با بیان اینکه در میان کشته شده‌ها یک افسر با درجه سرتیپی دیده می‌شود، گفت، این اتفاق در حالی رخ داد که فرمانده هنگ و بقیه فرماندهان هیچ درخواست کمکی از ائتلاف آمریکایی ضد داعش، نکرده بودند و حتی اصلا در عملیات نبودند که نیازمند کمک هوایی باشد.

وی ادامه داد: این پایگاه تاکنون اصلا از نیروهای ائتلاف آمریکا پشتیبانی هوایی نخواسته و این مسئله نشان دهنده طرحی از پیش تعیین‌شده و عملیاتی خائنانه است.

این افسرعراقی همچنین گفت: این اقدام آمریکا نشان‌دهنده همدستی با گروه‌های تروریستی و داعش است تا یکی از بهترین و مشهورترین هنگ‌های نظامی که با داعش و بعثی‌ها مبارزه می‌کند، از بین ببرد.

این جنایت تلاشی است برای ناکام گذاشتن عملیات ارتش عراق ضد داعش و بازماندگان صدام در الانبار، آن‌هم پس از پیروزی‌های اخیر نیروهای بسیج مردمی و مقاومت اسلامی و ارتش و پلیس عراق در استان صلاح‌الدین؛ استانی که طی یکی دو روز آینده از دست داعش آزاد خواهد شد.

ائتلاف آمریکایی ضد داعش، از سپتامبر (شهریور) گذشته به بهانه مبارزه با داعش در عراق و سوریه و با همراهی متحدان عرب و غربی آمریکا شکل گرفت و به گفته مقامات مختلف آمریکایی، این ائتلاف در این ماموریت توفیق چندانی نداشته است.

پیش از این نیز نیروهای عراقی از کمک‌رسانی بالگردهای آمریکایی و انگلیسی به نیروهای تروریستی داعش در الانبار خبر داده و از آن عکس‌هایی منتشر کرده بودند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::