تکریت به طور کامل آزاد شد

eagle اسفند ۲۰, ۱۳۹۳ 5
تکریت به طور کامل آزاد شد

شبکه تلویزیونی السومریه در خبری فوری اعلام کرد که شهر استراتژیک “تکریت” واقع در استان صلاح الدین، به طور کامل از چنگال گروه تروریستی داعش آزاد و اکنون تحت اختیار ارتش و گروه‌های مقاومت مردمی عراق قرار دارد.

این شبکه به نقل از «اکرم الکعبی» دبیرکل النجباء یکی از گروه‌های مقاومت مردمی اعلام کرد که این شهر بصورت کامل از لوث وجود تروریست‌ها پاکسازی شده است.

اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

ارتش عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد شهر تکریت در استان صلاح الدین به صورت کامل از دست تروریست‌های تکفیری داعش آزاد شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی عراق قانون، نیروهای ارتش عراق با همکاری نیروهای مردمی شیعه و داوطلبان سنی، شهر تکریت را بصورت کامل آزاد کردند و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های دولتی این شهر برافراشتند.

نیروهای عراقی در عملیات آزاد سازی تکریت در حالی که توسط نیروهای هوایی ارتش این کشور پشتیبانی می‌شدند از سه محور این شهر را مورد حمله قرار دادند.

ارتش عراق در چند روز گذشته برای باز پس‌گیری تکریت از تروریست‌های داعش عملیات گسترده‌ای را با حضور بیش از ۳۰ هزار نیرو آغاز کرد.

تکریت در ۱۳۰ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد و موقعیت آن از این جهت حائز اهمیت است که دروازه ورود ارتش عراق به شهر موصل است.

رئیس کمیته امنیتی شورای استان صلاح الدین تأکید کرد که عملیات آزادسازی صلاح الدین با کمترین خسارت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، “خالد الخزرجی” روز چهارشنبه به خبرگزاری “کل العراق” گفت: نیروهای عراقی تکریت را کاملا تحت کنترل درآوردند و شماری از عناصر داعش در این عملیات به هلاکت رسیده و برخی نیز به خارج از این شهر گریختند.
الخزرجی خاطرنشان کرد: عملیات آزادسازی صلاح الدین با موفقیت و کمترین خسارتها انجام شد و بعضی از خودروها و بمبهایی که عناصر داعش در این شهر کار گذاشته اند خنثی خواهد شد.
نیروهای عراقی متشکل از ارتش ، داوطالبان و عشایر امروز پس از پاکسازی بیشتر مناطق تکریت (مرکز استان صلاح الدین)، وارد مرکز این شهر شدند.
شورای عشایر صلاح الدین امروز از آزاد سازی ۹۰ درصد از شهر تکریت از دست عناصر داعش خبر داد و تأکید کرد که نیروهای عراقی در حال پیشروی به سوی کاخهای ریاست جمهوری در این شهر هستند.
عملیات پاکسازی صلاح الدین یکشنبه هفته قبل با فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خالد جسام، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی، از پایان عملیات لبیک یا رسول الله(ص) برای آزادی تکریت خبر داد و اعلام کرد این شهر آزاد شد.

جسام تصریح کرد: عملیات آزاد سازی تکریت با ورود نیروهای امنیتی، داوطلب مردمی و جنگجویان عشایری به مرکز شهر تکریت پایان یافت، عملیاتی که هفته گذشته آغاز شده بود با آزادی العلم، الدور و تکریت به پایان رسید.

وی افزود: این پیروزی را به مردم عراق، مرجعیت دینی و دولت مرکزی تبریک می گویم،  پیروزیی که با سرعتی بی سابقه با کشتار و فراری دادن تروریست های داعش از مناطق تحت اشغال آنان به دست آمده است.
تکریت آزاد شد

با ورود نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی به تکریت، مردم این شهر ضمن ابراز خوشحالی از ورود نیروهای ارتش از آنها استقبال کردند.

ارتش عراق بعد از ۱۰ روز وارد شهر تکریت شدند و این شهر را از نیروهای داعش پس گرفتند. اما نبرد برای ارتش عراق در اینجا به پایان نمی رسد بلکه آغاز راه است. زیرا بعد از تکریت ،نوبت موصل است که از کنترل نیروهای داعش در آید. برای مردم این شهر،بازپس گیری تکریت پایانی بر ماهها مصیبت و رنج بود.

بر اساس منابع خبری نظامی ، بیش از هشت هزار بمب دست ساز و مواد منفجره در مکان مختلف این شهر کار گذاشته شده است.

 

5 دیدگاه »

 1. علی اسفند ۲۰, ۱۳۹۳ در ۱۹:۰۸ - Reply

  الله اکبر الله اکبر

 2. مهدوی اسفند ۲۰, ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۴ - Reply

  خیلی خوشحال شدیم! به امید پیروزیهای پی در پی سپاه اسلام. فقط یه سوال دارم، چرا در اخبار چیزی از آزادسازی کامل گفته نشده؟
  به خصوص شبکه ی پرس تی وی که پیشرو در اعلام زود هنگام اخبار هست، هنوز چیزی راجع به آزادسازی کامل نگفته……
  با تشکر

  • eagle اسفند ۲۰, ۱۳۹۳ در ۲۲:۰۵ - Reply

   سلام… مطم‍ن هستین؟؟
   یه بار دیگه به سایتش سر بزنید…صفحه اولش :آزادی کامل تکریت عراق از دست داعش

 3. علی اسفند ۲۲, ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۷ - Reply

  مگه تکریت ازاد نشده چرا شبکه خبر میگه نیروهایدر حال پیشروی در خیابانهای تکریت میباشد یعنی چی

  • eagle اسفند ۲۲, ۱۳۹۳ در ۲۱:۵۸ - Reply

   تکریت عملا آزاد شده… ارتش تسلط داره کاملا .. اما هنوز بعضی مناطق که نه چنا کوچه و خیابون دست داعشه که اونا هم کاملا تحت محاصره اند… و ارتشو نیروهای مردمی واسه جلوگیری از تخریب بیشتر تکریت و آسیب به مردم کاملا محتاطانه عمل میکنن .. در ضمن آمار بمب گذاری ها و مین ها هم خیلی خیلی بالاست.. ولی در کل همه چیز تحت کنترله…

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::