نهمین روز عملیات «صلاح‌الدین»؛ تصرف مهمترین مرکز جذب نیروی داعش

eagle اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ 1
نهمین روز عملیات «صلاح‌الدین»؛ تصرف مهمترین مرکز جذب نیروی داعش

عملیات آزادسازی استان «صلاح‌الدین» امروز وارد نهمین روز خود شد و نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروهای داوطلب و عشایر در حال پیشروی به سوی مرکز شهر تکریت هستند.

جدیدترین تحولات مربوط به این عملیات در ذیل می‌آید.

تصرف مهمترین پایگاه نظامی آموزشی داعش در صلاح‌الدین

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «السومریه نیوز» اعلام کرد که نیروهای امنیتی مشترک عراقی با پشتیبانی نیروهای داوطلب مردمی موفق شدند، یک پایگاه نظامی آموزشی داعش را در عمل «تلال حمرین» از طرف منطقه «الزرکه» در شرق صلاح‌الدین، تصرف کنند.

بر اساس این گزارش، این مرکز، مقر اصلی تکفیری‌ها برای جذب تروریست و آموزش آنها برای انجام حملات تروریستی در مناطق مختلف استان بود که اکنون تحت کنترل ارتش عراق درآمده است.

«سلیم الجبوری» و «عمار الحکیم» در سامرا

طی چند روز گذشته که عملیات آزادسازی استان صلاح‌الدین آغاز شده، مقامات سیاسی عراقی به این استان سفر می‌کنند تا از نزدیک در جریان این عملیات قرار گیرند. وزیر کشور عراق از آغاز عملیات تاکنون در این استان حضور دارد اما نخست‌وزیر و وزیر دفاع نیز تاکنون به این استان رفته‌اند.

امروز نیز «سلیم الجبوری» وارد سامرا شد و از سوی دیگر «عمار الحکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق به این استان رفت تا در دیدار با «هادی العامری» از نزدیک در جریان عملیات نیروهای مردمی علیه داعش قرار گیرد.

محاصره ده‌ها تکفیری در یکی از منازل «الدور»

یکی از رهبران نیروهای داوطلب مردمی از اقدام این نیروها در محاصره ده‌ها تکفیری داعش در یکی از منازل منطقه «الدور» در جنوب صلاح‌الدین خبر داد.

وی گفت که تک‌تیراندازان موفق شدند که شماری از این تکفیری‌ها را به هلاکت برسانند.

«العامری»: لازم باشد از پارلمان استعفا می‌کنم

«هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر عراق و از فرماندهان ارشد نیروهای داوطلب مردمی در نبرد با داعش، در واکنش به جنجال‌های رسانه‌ای به راه افتاده درباره عدم حضورش در پارلمان گفت که در صورت لزوم از پارلمان استعفا خواهد داد.

وی که نماینده پارلمانی عراق است و در دوره نخست‌وزیری «نوری المالکی» یکی از وزرای کابینه او بود، با مجوز هیأت رئیسه پارلمان در حال نبرد با داعش و مشارکت در عملیات صلاح‌الدین است اما رسانه‌های معاند او را تحت فشار قرار داده‌اند و از عدم حضورش در پارلمان سوژه‌ ساخته‌اند.

العامری در واکنش به این جنجال‌های تبلیغاتی گفت که اگر قانون اساسی عراق به او اجازه  نمی دهد که در مقابل نبرد با داعش، از حضور در پارلمان معاف شود، وی استعفا  خواهد کرد و در حالی که زمین عراق اشغال شده، به کرسی پارلمانی‌اش تکیه نخواهد داد.

وی در گفت‌وگو با «السومریه نیوز» گفت که تاکنون هیچ حقوقی از پارلمان دریافت نکرده است.

یک دیدگاه »

  1. سید محمد رضا حسینی اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۲ - Reply

    به امید روزی که با افتخار در کنار سردار بزرگ و در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران با منافقان اسلام و دشمنان بجنگم

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::