“مکیشفه ” تکریت آزاد شد

eagle اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ 0
“مکیشفه ” تکریت آزاد شد

آخرین گزارش ها از عملیات ارتش عراق درصلاح الدین حاکی است، نیروهای داعش در دو شهر، العلم و البوعجیل به دام افتاده اند و شهر مکیشفه در ۲۵ کیلومتری جنوب تکریت به طور کامل از دست داعش آزاد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا ، کریم النوری از فرماندهان جنگ و سخنگوی هادی العامری رئیس سازمان بدر گفت : شهرهای العلم و البوعجیل در محاصره نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی قرار دارد و تا ۴۸ ساعت آینده آزاد خواهند شد.

داعش در دو شهر مهم صلاح الدین به دام افتاد
وی افزود: روند عملیات طی ۲۴ ساعت اخیر سرعت گرفته و نیروهای داعش سراسیمه در حال فرار از منطقه هستند.
النوری، همچنین خبر داد که شهر مکیشفه در ۲۵ کیلومتری جنوب تکریت بطور کامل از وجود نیروهای داعش پاکسازی شده است. داعش از این شهر که در نزدیکی جاده سامرا به تکریت واقع است، همواره مسیر ارتباطی شمال به جنوب را ناامن می کرد.
بر اساس گزارش ها، عملیات آزاد سازی تکریت و پاکسازی کامل صلاح الدین که از اوایل هفته گذشته در منطقه ای به مساحت ۵ هزار کیلومتر مربع شروع شده ، در کلیه محورها ادامه دارد و گفته می شود، طی روزهای آینده تکریت مرکز استان نیز بطور کامل تحت کنترل نیروهای عراقی در خواهد آمد.

داعش در دو شهر مهم صلاح الدین به دام افتاد
با تکمیل این عملیات نیروهای عراقی به دروازه های موصل خواهند رسید و شرایط برای عملیات نهایی عراق برای سرکوب کامل داعش فراهم خواهد شد.
در این حال العالم نیز از گزارش داد: نیروهای نظامی عراقی درگیری‌های شدیدی را علیه تروریست‌های داعش در منطقه العجیل استان صلاح الدین آغاز کرده اند  و تروریست های داعش را از چهار طرف به محاصره خودشان درآورده اند.
بر اساس گزارش العالم همچنین ، نیروهای عراقی وارد مسیر منتهی به شهر العلم شده و یگان مهندسی در حال پاکسازی مسیر و منفجر کردن بمب های کار گذاشته شده در مسیر است. همچنین نیروهای ارتش و نیروهای مردمی توانسته اند با بهره گیری از گردان های زرهی کلیه خطوط دفاعی تروریست ها را منهدم و شمار زیادی از آنها را در این مناطق به هلاکت برسانند.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::