لحظه ترور وشهادت “سرتیپ علی درویش” یکی از فرماندهان ارشد “اداره اطلاعات نیروی هوایی” ارتش سوریه + ویدیو

eagle اسفند ۱۵, ۱۳۹۳ 0
لحظه ترور وشهادت  “سرتیپ علی درویش” یکی از فرماندهان ارشد “اداره اطلاعات نیروی هوایی” ارتش سوریه + ویدیو

روز گذشته منطقه “باب توما” واقع در بخش قدیمی و تاریخی شهر دمشق شاهد انفجار تروریستی بود. در اثر انفجار بمب نصب شده در زیر خودروی متعلق به “سرتیپ علی درویش” یکی از فرماندهان ارشد “اداره اطلاعات نیروی هوایی” ارتش سوریه وی به همراه دو تن از محافظینش به شهادت رسیدند. دقایقی پس از وقوع این انفجار گروه تروریستی “احرارالشام” زیرمجموعه “جبهه به اصطلاح اسلامی سوریه” که از گروهکهای تروریستی وابسته به شبکه القاعده در سوریه می باشد با انتشار یک قطعه ویدیو و یک بیانیه بصورت رسمی مسئولیت این حادثه تروریستی را بر عهده گرفته است. در این ویدیو یکی از تروریستهای گروه احرار الشام از مسافت حدود ۴۰ متری مشغول فیلمبرداری از لحظه خروج و نزدیک شدن شهید درویش به خودرواش و لحظه انفجار بوده و نوع ترور بیانگر عملیات ترور برنامه ریزی شده و رصد سوژه از سوی تیم ترور می باشد.

برخی ناظران هسته های ترور و آدم ربایی سرویس های اطلاعاتی موساد (سرویس اطلاعاتی برون مرزی رژیم غاصب صهیونیستی) و سیا (سرویس اطلاعاتی آمریکا) و میت (سرویس اطلاعاتی ترکیه) را عامل تحرکات این چنینی می دانند. بویژه اینکه طی ۴ سال بحران تروریسم علیه مردم و دولت سوریه شهر دمشق و سایر شهرهای این کشور صحنه ترور نخبگان علمی، افسران ارشد ارتش و سیستم اطلاعاتی و برخی از فرماندهان گروههای مقاومت فلسطینی و لبنانی بوده اند.

ترور این فرمانده ارشد اطلاعاتی ارتش سوریه دومین حادثه از این دست در شهر دمشق بوده است. چند روز پیش نیز منطقه “المیدان” دمشق صحنه ترور “دکتر ایمن المهاینی و فرزندش دکتر محمد المهاینی” بود که طی آن تروریستهای مسلح به سلاح های مجهز به “صداخفه کن” اقدام به ترور این دو پزشک معروف و خوشنام شهر دمشق کرده بودند. منطقه “المیدان و کفر سوسه” با توجه به استقرار ساختمانهای متعلق به ارتش و سیستم اطلاعاتی سوریه از محلات دارای ضریب امنیتی بالای امنیتی می باشد! هنوز از هویت عامل یا عاملان این ترور هیچگونه اطلاعاتی منتشر نشده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::