روز سوم عملیات آزادسازی تکریت + عکس / مرد شماره ۲ داعش در جنوب تکریت، کشته شد

eagle اسفند ۱۲, ۱۳۹۳ 0
روز سوم عملیات آزادسازی تکریت + عکس / مرد شماره ۲ داعش در جنوب تکریت، کشته شد

عملیات ارتش و نیروهای بسیج مردمی در استان صلاح‌الدین در شمال بغداد، پایتخت عراق، امروز سه‌شنبه برای روز سوم ادامه یافت.

طبق گزارش شبکه خبری العربیه، جمعی از فرماندهان گروه داعش در تکریت، به سوی منطقه «حویجه» عقب‌نشینی کرده‌اند. رئیس پلیس استان صلاح‌الدین نیز می‌گوید که خطوط دفاعی داعش در تکریت و اطراف آن یکی پس از دیگری فرو می‌ریزد.

منطقه استراتژیک «حمرین» در «سامراء» آزاد شد

نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق صبح امروز سه‌شنبه منطقه راهبردی «حمرین» در شمال شرق سامراء را‌ آزاد کردند. شبکه خبری العربیه نیز به این امر اذعان کرد.

خبرگزاری «کل العراق» گزارش کرد که همچنین مواضع داعش در منطقه «الدور» در جنوب تکریت بمباران شد و ۵۶ نفر از جمله والی داعش در سامراء کشته شدند.


موقعیت تکریت، سامرا، بلد در استان صلاح‌الدین در شمال پایتخت، استان بغداد

مرگ مرد شماره دو داعش در تکریت

وبگاه خبری «عراق ۲۴» خبر داد که نیروهای امنیتی عراق امروز موفق شدند «ابو عبیده التونسی» یکی از فرماندهان داعش در تکریت را از پای در آورند.

طبق این گزارش، التونسی مرد دوم داعش در «ولایت جنوب» در جنوب تکریت به شمار می‌رفت.

مرگ ۵۰ داعشی نزدیک بیجی

سرلشگر ستاد «حمد النامس» رئیس پلیس استان صلاح‌الدین در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ۵۰ عضو گروه داعش در نزدیکی شهر بیجی کشته شدند.

النامس گفت: نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) به همراه نیروی امنیتی ۵۰ داعشی را به هنگام تلاش برای ورود به بیجی کشتند و خودروهای آنان در حریق نابود شد.

طبق گفته این مقام عراقی، «عملیات آزادسازی شهر تکریت (مرکز استان صلاح‌الدین) با پیشرفت بالایی در جریان است و خطوط دفاعی دشمن (تکفیری) زیر ضربات نیروهای عراقی در حال فرو ریزی است».

رئیس پلیس استان صلاح‌الدین همچنین با اشاره به عملیات ارتش و نیروهای مردمی از سه محور برای آزادسازی مرکز استان، گفت که عملیات از محور سوم بزودی آغاز می‌شود و این کار در هماهنگی با نیروهای هجومی از محورهای دیگر صورت خواهد گرفت.

۱۰۰۰ داوطلب جدید مردمی در سامرا

همچنین وبگاه خبری «عراق ۲۴» اعلام کرد که در سامراء هزار نیروی مردمی جدید داوطلب پیوستن به عملیات آزادسازی استان صلاح‌الدین شده‌اند.

طبق این گزارش، داوطلبان می‌خواهند در عملیات آزادسازی استان صلاح‌الدین با رمز «لبیک یا رسول الله» که حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه آن را برای آغاز عملیات اعلام کرد، حضور پیدا کنند.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::