ساعت مرگ داعش در سوریه نزدیک است

eagle اسفند ۳, ۱۳۹۳ 0
ساعت مرگ داعش در سوریه نزدیک است

داعش با همان سرعتی که در سوریه گسترش یافت، در حال از بین رفتن است. پایگاه این گروه تروریستی با جنایت هایش هر روز بین مردم سوریه کوچکتر می شود و پایگاه مردمی دولت سوریه گسترش می یابد، حتی بخشی از آسیب دیدگان یا خانواده قربانیان جنایت های داعش با گرفتن سلاح در دست، دوشادوش نیروهای ارتش سوریه بر ضد داعش می جنگند.

ماه ها است که داعش نه تنها موفقیتی را در سوریه به دست نیاورده است، بلکه این گروه تروریستی شکست های زیادی را متحمل شده و مجبور به عقب نشینی از مناطق متعددی شده است. شروع شکست های داعش از “کوبانی” بود که پس از آن به “دیرالزور” هم رسید و اکنون در اطراف شهر “حلب” عقب نشینی هایش ادامه دارد.

عقب نشینی های داعش

داعش به صورت همزمان با گروه های مختلف از جمله ارتش سوریه، گروه های مسلح و گروه های کردی سوریه درگیر هست که این مسئله فشار زیادی را به این گروه وارد کرده است، به دلیل این که در توان داعش نیست که تمام این جبهات را به صورت همزمان پوشش دهد، این گروه تروریستی از برخی از آنها عقب نشینی می کند. دشمنان داعش هم خودشان را برای مبارزه با این گروه تروریستی تجهیز کردند و هر روز قوی تر می شوند.

پیروزی های داعش در ابتدا به سبب ضعف دشمنانش بوده است، داعش به خودی خود قوی نبود، اما داعش با استفاده از فضای رسانه ای و ایجاد ترس و هراس در میان دشمنانش پیشروی های زیادی کرد و این گروه تروریستی مناطق متعددی را بدون درگیری تصرف کرد، این در حالی است که اساسا داعش در درگیری های مستقیم آن چنان هم قوی نیست و بسیاری از حملات داعش به لطف عملیات های انتحاری عناصر این گروه پیروز می شود.

فقیر شدن داعش

بمباران ها داعش را تضعیف کرده است. دلیل اصلی شکست داعش در اشغال شهر عین العرب یا همان کوبانی، بمباران ها بود. علاوه بر این منابع درآمدی داعش هر روز محدودتر می شود، بسیاری از چاه های نفت و تجهیزات استخراج نفت در مناطق تحت سیطره داعش در بمباران از بین رفته است، به همین تولید نفت داعش هر روز کمتر می شود، گذشته از این هم با کاهش قیمت نفت، درآمد داعش از فروش نفت کمتر شده است.

شکست قریب الوقوع داعش در سوریه

با توجه به کاهش درآمدهای داعش، توان این گروه تروریستی برای جذب نیرو کاهش پیدا کرده است، لذا کمبود نیرو در داعش پیش آمده و این گروه ترورستی آرایش نیروی خودش را در سوریه تغییر داده است. داعش نیروهای خارجی خود را از بسیاری مناطق سوریه خارج کرده است و برای حفظ مناطق تحت سیطره به نیروهای محلی خود اکتفا کرده است. همچنین با توجه به افشاگری در خصوص جنایت های داعش و آگاه شدن دنیا نسبت به خطر داعش، تعداد نیروهای خارجی که به داعش می پیوندند، کمتر می شود و شمارش معکوس برای شکست نهایی داعش در سوریه آغاز شده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::