آغاز عملیات آزادسازی «تل ابیض»

eagle اسفند ۳, ۱۳۹۳ 1
آغاز عملیات آزادسازی «تل ابیض»

درگیری ها بین یگان های ارتش و گروه های مسلح در دو جبهه بشکوی، ملاح و حردتنین، ادامه دارد.

ارتش سوریه توانست یک تانک و یک بلدوزر متعلق به گروه های مسلح را در اطراف دیرالزیتون منهدم کند و تعدادی از افراد مسلح را به هلاکت برساند.
کمیته های مردمی در روستای الزهرا نیز توانستند با استفاده از موشک کورنت، یک تانک متعلق به افراد مسلح را در حومه شمالی حلب منهدم کنند.

ارتش سوریه همچنین شماری از تروریست ها را در منطقه “بعیدین” و منطقه “مساکن هنانو” در حومه حلب به هلاکت رساند.

آنها همچنین با هدف قراردادن و تخریب مراکز تجمع تروریست ها در منطقه «حیان»، شماری از آنها را در منطقه “معره الارتیق” در حومه حلب به هلاکت رساندند.
افزون بر این، خبرهایی از به هلاکت رسیدن شماری از افراد مسلح و تخریب تجهیزات نظامی آنها در اطراف زمین های کشاورزی «الملاح» و «باشکوی» در ریف حلب توسط نیروهای ارتش سوریه، به گوش می رسد.

تحولات سوریه
 آزادسازی بیش از ۲۰ روستا در ریف رقه
یک منبع آگاه کُرد با اشاره به اینکه مبارزان کُرد سوری بیش از ۲۰ روستا در ریف رقه را از سیطره داعش آزاد کردند، تاکید کرد که عملیات آزادسازی شهر «تل ابیض» در ریف رقه آغاز شده است.
کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه موفق شدند، بیش از ۲۰ روستای کُردنشین در ریف شهر «تل ابیض»، واقع در ریف غربی رقه را از تصرف گروه تروریستی تکفیری داعش  آزاد کردند.

«تلة معمل الإسمنت»، «الشلبیه» و «کورکی» از جمله این روستاها هستند که پس از درگیری‌های شدید بین مبارزان کُرد با گروه تروریستی تکفیری «داعش» آزاد شدند تا یک گام دیگر به سمت آزادسازی شهر تل ابیض برداشته باشند.

عملیات  آزادسازی «تل ابیض»
یک منبع آگاه در این باره تاکید کرد، کمیته‌های مردمی کُردها نبرد آزادسازی شهر «تل ابیض» در ریف رقه را به این طریق آغاز کردند و آزادسازی تل ابیض به همراه شهر «راس العین» راه را بر ارتباط دو شهر عین العرب در غرب و «حسکه» در شرق هموار خواهد کرد.

تحولات سوریه
این منبع آگاه کُرد افزود:‌ داعش برای مقابله با پیشروی مبارزان کُرد و جلوگیری از آزادسازی شهر تل ابیض اقدام به ارسال استحکامات و تجهیزات نظامی از شهرهای دیرالزور و رقه به این شهر کرده است.
به موازات آن داعش تلاش دارد، با گشودن دو جبهه «تل تمر» و «راس العین» از شهر «الشدادی» در استان حسکه که در آن حضور دارد، توجه مبارزان کُرد از جبهه تل ابیض را منحرف کند و مانع آزادسازی این شهر به دست کُردها شود.
این منبع آگاه میدانی کُرد توضیح داد، داعش می‌داند آزادسازی تل ابیض، به معنای تسلط مبارزان کُرد بر بیش از ۴هزار کیلومتر نوار مرزی بین سوریه و ترکیه است و به همین دلیل به طریق ممکن تلاش دارد، مانع آزادسازی تل ابیض شود.
از سوی دیگر، داعش اقدام به افزایش تعداد موانع نظامی و ایجاد پست‌های جدید ایست و بازرسی در شهرک «العریشه» در ۳۰کیلومتری شهر حسکه کرد تا مانع پیشروی ارتش سوریه از شهر حسکه به سمت مقر «هنگ المیلبیه» و شهرک العریشه شود.
همچنین ارتش سوریه حمله داعش از محور «سبع سکور» در ریف شرقی حسکه را دفع کرده و ده‌ها تروریست داعشی را به هلاکت رسانده است.
شبکه تلویزیونی المیادین هم از به هلاکت رسیدن یکی از سرکردگان گروهک تروریستی داعش خبر داد.

“ابوعایشه البانیاسی” بر اثر اختلافات و درگیری های درون گروهی تروریست ها، در قلمون در حومه دمشق به هلاکت رسید.

 

نجات ۸۰ کودک و زن اسیر داعش در حومه دمشق
ارتش سوریه در حدود ۸۰ کودک و زن را از مناطق تحت محاصره گروهک های تروریستی در حومه دمشق نجات و در مناطق امن اسکان داد.

این گزارش به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) می افزاید: نیروهای ارتش روز گذشته (شنبه ) حدود ۳۰خانواده متشکل از حدود ۸۰ نفر را که عمدتا زن و کودک بودند از مناطق تحت اشغال تروریست ها نجات داده و به مناطق امن منتقل کردند.
این افراد پس از فرار از مناطق تحت اشغال تروریست ها در منطقه “دوما” واقع در”غوطه شرقی” به مقر ارتش سوریه پناه بردند.  ارتش این افراد را به پناهگاه های موقت در منطقه “قدسیا” در حومه غربی دمشق منتقل کرد.
تروریست های تکفیری از جمله گروهک های “جیش الاسلام” و “ارتش الامه” که مزدوران خارجی را نیز به کار گرفته اند، در منطقه دومای غوطه شرقی فعال هستند.
رژیم صهیونیستی حفاری نفت در جولان اشغالی را آغاز کرد
رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از درگیری در سوریه، حفاری نفت در بلندی های جولان اشغالی را با کمک یک شرکت آمریکایی آغاز کرد.
به گزارش ایرنا، تل آویو با سوء استفاده از درگیری های سوریه و این حقیقت که دولت دمشق درگیر جنگ خونین با گروه های تروریستی است، از شرکت “افیک اویل” آمریکا خواسته است حفاری نفت در منطقه جولان اشغالی را آغاز کند.
برابر این گزارش، رژیم صهیونیستی می خواهد با استخراج نفت، اتکای خود به نفت وارداتی را متوقف و نقش مهمی در منطقه ایفا کند.
خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز اعلام کرد: شرکت اویک اویل، از ۲ روز پیش حفاری نخستین چاه نفت خود در بلندی های جولان را آغاز کرده است.

 

انتقال بقایای مقبره «سلیمان شاه» به ترکیه بی اجازه سوریه
ارتش ترکیه بی اجازه سوریه، مقبره «سلیمان شاه» را از شمال «حلب» به خاک ترکیه منتقل کرد.
این گزارش به نقل از پرس تی وی می افزاید، در عملیات نظامی گسترده محافظان ترک مقبره «سلیمان شاه»، نظامیان ترک اقدام به انتقال مقبره این محل تاریخی سوریه به خاک کشور خود کردند.
کاروان گسترده ای از سلاح های سنگین، تانک ها و جت های جنگنده از شهر مرزی «عین العرب» عبور کردند و با پیشروی ۳۵ کیلومتری خود در خاک سوریه این مقبره و محافظان ترک آن را به داخل خاک ترکیه منتقل کردند.
«احمد داووداوغلو»، نخست وزیر ترکیه نیز خبر انتقال مقبره «سلیمان شاه» به خاک ترکیه را تأیید کرد.
یک نظامی ترک در حمله تروریست های داعش به این مقبره کشته شد.
«سلیمان شاه » پدربزرگ بنیان گذارامپراتوری عثمانی بود و ترکیه محل خاکسپاری وی را خاک خود فرض می کند.

برابر این گزارش به نقل از العالم، ترکیه دیشب، ۷۰۰تن از نیروهای یگان ویژه خود را برای عملیات تخلیه ۴۰سرباز ترک گارد نگهبانی از آرامگاه سلیمان شاه، به سوریه اعزام کرد.
برابر این گزارش، تروریست های داعش، تعدادی از منازل روستاهای «بغدیک» و «بندرخان» در منطقه مقبره سلیمان شاه را منفجر کردند. براساس گزارش های رسیده، تروریست های داعش در این منطقه، با یگان های کرد درگیر شدند.

یک دیدگاه »

  1. فرهاد اسفند ۴, ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۲ - Reply

    به کوری چشم استعمار اکراد و جبهه ی مقاومت در یک سنگر خواهند بود.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::