آزادسازی بیش از ۲۰ روستا در ریف رقه

eagle اسفند ۳, ۱۳۹۳ 1
آزادسازی بیش از ۲۰ روستا در ریف رقه

کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه موفق شدند، بیش از ۲۰ روستای کُردنشین در ریف شهر «تل ابیض»، واقع در ریف غربی رقه را از تصرف گروه تروریستی تکفیری «داعش» آزاد کردند.

«تلة معمل الإسمنت»، «الشلبیه» و «کورکی» از جمله این روستاها هستند که پس از درگیری‌های شدید بین مبارزان کُرد با گروه تروریستی تکفیری «داعش» آزاد شدند تا یک گام دیگر به سمت آزادسازی شهر تل ابیض برداشته باشند.

یک منبع آگاه از کُردهای سوریه تاکید کرد که کمیته‌های مردمی کُردها نبرد آزادسازی شهر «تل ابیض» در ریف رقه را به این طریق آغاز کردند و آزادسازی تل ابیض به همراه شهر «راس العین» راه را بر ارتباط دو شهر عین العرب در غرب و «حسکه» در شرق هموار خواهد کرد.

این منبع آگاه کُرد افزود:‌ داعش برای مقابله با پیشروی مبارزان کُرد و جلوگیری از آزادسازی شهر تل ابیض اقدام به ارسال استحکامات و تجهیزات نظامی از شهرهای دیر الزور و رقه به این شهر کرده است.

به موازات آن داعش تلاش دارد، با گشودن دو جبهه «تل تمر» و «راس العین» از شهر «الشدادی» در استان حسکه که در آن حضور دارد، توجه مبارزان کُرد از جبهه تل ابیض را منحرف کند و مانع آزادسازی این شهر بدست کُردها شود.

این منبع آگاه میدانی کُرد توضیح داد که داعش به خوبی می‌داند، آزادسازی تل ابیض صرف نظر فراهم شدن زمینه ارتباط حسکه و عین العرب، به معنای تسلط مبارزان کُرد بر بیش از ۴ هزار کیلومتر نوار مرزی بین سوریه و ترکیه است و به همین دلیل به طریق ممکن تلاش دارد، مانع آزادسازی تل ابیض شود.

از سوی دیگر، داعش اقدام به افزایش تعداد موانع نظامی و ایجاد پست‌های جدید ایست و بازرسی در شهرک «العریشه» در ۳۰ کیلومتری شهر حسکه کرد تا مانع پیشروی ارتش سوریه از شهر حسکه به سمت مقر «هنگ المیلبیه» و شهرک العریشه شود.

همچنین نیروهای ائتلاف بین المللی اقدام به بمباران دو پایگاه داعش در دو روستای ابو فأس و رویشد در ریف حسکه و ریف دیر الزور و یک چاه نفتی در روستای قرة کبیبه در ریف “الشدادی کردند.

به موازات آن ارتش سوریه حمله عناصر تکفیری داعش از محور «سبع سکور» در ریف شرقی حسکه را دفع کرده و ده‌ها تروریست داعشی را به هلاکت رساندند.

یک دیدگاه »

  1. صحر اسفند ۳, ۱۳۹۳ در ۱۳:۴۴ - Reply

    سايت خوبي دارين ممنون

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::