لحظه به درک واصل شدن تکفیری ها توسط موشک “کونکورس” ارتش سوریه + فیلم

eagle اسفند ۲, ۱۳۹۳ 0

لحظه به درک واصل شدن تکفیری ها توسط موشک “کونکورس” ارتش سوریه + فیلم

در حومه لاذقیه

 

موشک ۹M113 یک موشک روسی ضد تانک است که ناتو نام AT-5 را به آن داده است.این یک موشک SACLOS است.

ساکلوز مخفف : موشک ضد تانک هدایت شوند سیمی نیمه اتوماتیک هست. این موشک توسط کمپانی دفاعی روسی یعنی KBP زراحی و توسعه داد شد.موشک کونکورس برای درگیری با اهداف زرهی ثابت و متحرک که دارای زره واکنشی انفجاری هستند طراحی شده است.این موشک اولین بار در سال ۱۹۷۷ در ارتش روسی هوارد خدمت شده و اولین بار در طی یک رژه نظامی درحالی که سوار بر یک خودروی نظامی BRDM-2 شده بود در مسکو دیده شد.
این موشک دارای دو گونه است :

موشک ۹M113 M یا کونکورس M که دارای کلاهک پشت سرهم با پراپ انفجاری مطول شده (‌بلند شده)‌ است.این کلاهک می تواند از ۷۰ سانتی متر تا ۸۰ سانتیمتر به زره هدف نفوذ کند

سیستم کنترل موشک کونکورس یک سیستم نیمه اتوماتیک با فرمان ارسال توسط یک سیم است. کونکورس موشک هایش را در ظرف های پلمب شده که مستقیما درون لانچر جا داده می شوند تغذیه می کند.

برد موشک کونکورس حداقل ۱۰۰ متر و حداکثر ۴۰۰۰ متر است و می تواند در دمای بین -۵۰ درجه تا + ۵۰ سانتیگراد عمل کند.

۹P135 یک لانچر (‌پرتابگر) سه پایه است که با سیستم ۹K113 پیوند داده شده است. در اصل این پرتابگر به تنهایی فقط می تواند موشک ۹M111 را فقط پرتاب کند.بعدا” ۹P135M ، ام ۱،‌ام۲ و M3 با هر دو موشک کونکورس و فاگوت( ۹M111) قابل استفاده شدند.در واقع این پرتابگر برای هر دو موشک قابل استفاده است. استفاده از موشک کونکورس با دوربین های دید در شب اضافی خی لبیشتر از موشک فاگوت است. لانچر موشک کونکورس می تواند با سیستم تصویر ساز حرارتی ۱PN65 که وزنش حدود ۹٫۵ کیلوگرم است و اجازه درگیری تا برد بیش از ۲۵۰۰ متر را می دهد متناسب شود.

اساس کار موشک :

پرتابگر، موقعیت یک لامپ مادون قرمز را که در پشت موشک قرار دارد را رهگیری میکند و دستور های مناسب برای موشک را به وسیله یک سیم نازک که پشت دُم موشک است ارسال می کند.اپراتور سپس می تواند کنترل دستی ر ادریافت کرده و موشک را در امتداد دید خودش کنترل کند.

کنترل موشک در امتداد خط دید را حالت MCLOS می گویند…

مشخصات موشک کونکورس ۹M113 به این شرح است :

نوع : موشک هدایت شونده ضد تانک

کشور های کاربر : ارمنستان- آذربایجان-مصر-بلغارستان-کرواسی-کوبا-جمهوری چک-فنلاند-گرجستان-مجارستان-اندونزی-هند- ایران- مراکش-مولداوی-پرو-لهستان-رومانی-اسلواکی- روسیه – اوکراین و  “سوریه”

شرکت سازنده و کشور سازنده : روسیه -کمپانی KBP

خدمه : ۲ تا سه نفر

وزن موشک : ۲۲ کیلوگرم

عمق نفوذ به زره : ۸۰۰ میلیمتر یا ۸۰ سانتی متر

برد آتش : در روز بین ۱۰۰ تا ۴۰۰۰ متر و در شب بین ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ متر

کلاهک : ترکشی با قدرت انفجاری بالا..

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::