تکذیب عقب‌نشینی ارتش سوریه از مناطق آزادشده

eagle اسفند ۱, ۱۳۹۳ 0
تکذیب عقب‌نشینی ارتش سوریه از مناطق آزادشده

بدنبال آزادسازی تعدادی از روستاها و شهرک‌های استراتژیک توسط ارتش سوریه در ریف شمالی حلب که هدف از آن، شکستن محاصره ۲ شهرک شیعه نشین «نبل» و «الزهراء» و قطع راه‌های ارتباطی بخش شرق حلب از مناطق مرزی ترکیه بیان شده، درگیری بین ارتش سوریه و گروه‌های مسلح در این محور ادامه دارد.

 

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه مواضع خود در شهرک «باشکوی» و تپه «مصیبین» و «دویر الزیتون» و «کفرتونه» را تحکیم کرد. این منبع افزود: درگیری‌ها در دو محور عملیاتی «ریتان» و «حردتنین» درحالی ادامه دارد که گروه‌های تروریستی تلاش دارند، با تجدید قوا و آرایش مجدد صفوف خود مناطق از دست داده را باز پس گیرند.

منبع مذکور برخی خبرهای منتشره در پایگاه‌های خبری مبنی بر عقب نشینی از شهرک‌ها و روستاهای آزادشده توسط ارتش سوریه را رد و تاکید کرد که محاصره نبل و الزهراء شکسته نشده، بلکه گروهی از سربازان ارتش سوریه موفق شدند، با نفوذ به خطوط دفاعی گروه‌های مسلح وارد شهرک الزهراء شوند و این به معنای شکستن محاصره این شهرک نیست.

این منبع آگاه میدانی سوری تصریح کرد که دو شهرک «رتیان» و «حردنتین»، واقع در شمال حلب و در نزدیکی شهرک «باشکوی» شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح است و اینکه گروه‌های مسلح این آتش سنگین را مدیون کمک‌ها و استحکامات نظامی گسترده‌ و عناصر تروریستی هستند که از مرزهای ترکیه وارد سوریه و شمال حلب شده است. وی با بیان اینکه کشورهای دشمن سوریه نبرد حلب را نبردی حیثیتی برای خود می‌دانند که موجودیت آنها، به آن بسته است، از وجود برخی اطلاعات خبر داد که اظهار می‌کند، فرماندهان خارجی برای فرماندهی عملیات گروه‌های مسلح وارد شمال حلب شده‌اند.

این منبع تاکید کرد که باز پس گیری دو شهرک «رتیان» و «حردنتین» برای گروه‌های مسلح تروریستی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چون این شهرک‌ها ریف شمالی حلب را به دو بخش تقسیم می‌کنند و موجب جدایی ریف حلب از مناطق مرزی ترکیه می‌شوند.

اما در خصوص حمایت‌های ترکیه از گروه‌های مسلح، منبع مذکور تصریح کرد که تاکتیکی که گروه‌های مسلح در شمال حلب استفاده می‌کنند، تاکتیکی ترکیه‌ای از حیث اختفا و تجمع و دفاع و حتی انجام پاتک‌هاست و تماما متکی بر اطلاعاتی است که از دستگاه اطلاعات و امنیت ترکیه دریافت کرده‌اند. وی با بیان اینکه بیمی از اجرای چنین تاکتیک‌هایی وجود ندارد، چراکه ارتش سوریه با آنها مقابله می‌کند، تاکید کرد که خود به شخصه چندین تروریست مسلح را به اسارت گرفت که در میان آنها ۳ افسر غیر سوری مشاهده می‌شد.

اما گروه‌های مسلح تروریستی پس از پیشروی سریع ارتش سوریه و پس از اتهامات متقابلی گروه‌های تروریستی «جنبش حزم» و «جبهه النصره» و «جبهه شامیه» مبنی بر همدستی با ارتش سوریه و خیانت به یکدیگر وارد کردند، در بهت و حیرت و یاس و ناامیدی بزرگی بسر می‌برند.

نیروهای ارتش سوریه ۳ روز پیش عملیات گسترده و غافلگیر کننده‌ای را در ریف شمالی حلب انجام داد که پیشروی این نیروها در محورهای سیفات و حندرات در ریف شمال شرقی به سمت شهرک‌های رتیان، حردتنین، باشکوی، تل مصیبین، دویر الزیتون و کفرتونه شد.

همزمان با این عملیات دیگر یگان‌های ارتش سوریه محورهای عملیاتی جدیدی را در جمعیة الزهراء، کارخانه‌های اللیرمون، المشارقه، الراشدین و العامریه در شهر حلب و بخش قدیمی این شهر گشود تا خطوط امداد و کمک‌رسانی این گروه‌ها را قطع کند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::