فیلمِ؛ نخستین داعشی “لبنانی” که سر قطع می‌کند

eagle بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ 0

“خالد شروف”، شهروند استرالیایی لبنانی تبار که ۳۲ سال پیش در شهر سیدنی استرالیا چشم به جهان گشود، ۱۰ روز پیش به عنوان اولین لبنانی داعشی، یک قربانی سوری را به اتهام “همکاری با مرتدان” در استان رقه واقع در شمال سوریه، گردن زد.

شروف که در حال حاضر با همسر و سه فرزند خردسالش در سوریه زندگی می‌کند، چند روز پیش در میان شماری از عناصر داعش، یک قربانی سوری را در برابر دوربین سربرید.

رسانه‌های استرالیایی، روز گذشته بدون این که ویدیو را پخش کنند، این موضوع را پوشش دادند و به جای ویدیو، عکس‌هایی را که دولت استرالیا در اختیار آن‌ها قرار داده بود، منتشر کردند. این رسانه ها روز گذشته برای کامل کردن اطلاعات خود از ویدیویی استفاده کردند که داعش، در تاریخ ۷ فوریه تحت عنوان “درو کردن مرتدان” به مدت ۶ دقیقه و ۴۷ ثانیه بر روی یوتیوب قرار داده بود. در این ویدیو، خالد شروف یکی از ۳ متهم به «ارتداد» را گردن می‌زند.

تصاویر دو فرزند شروف

این استرالیاییِ لبنانی تبار توانست خانواده ای “تروریست” تربیت کند به طوری که در برخی تصاویر منتشر شده، فرزند ۷ ساله اش در حمل سرهای جدا شده به پدر داعشی خود کمک می‌کند.

شروف، پیش از ملحق شدن به داعش، در استرالیا “بوکسور” بود، اما شهرت چندانی نداشت و تنها زمانی مشهور شد که در ماه اگوست سال ۲۰۱۳ عکسی از فرزند ۷ ساله‌اش در حال حمل سری قطع شده منتشر کرد و در توضیحی کوتاه زیر آن نوشت:”این فرزند من است”.

این استرالیایی، که به نام “ابومصعب الاسترالی” معروف است، با خانواده خود در سیدنی زندگی می‌کرد اما سال گذشته به همراه همسر و سه فرزندش به داعش ملحق شد. او در سال ۲۰۰۵ به اتهام اقدام تروریستی در استرالیا دستگیر و به ۴ سال زندان محکوم شد و پس از آزادی از زندان ممنوع الخروج شد؛ اما با حیله و نیرنگ توانست با استفاده از گذرنامه یکی از برادرانش از کشور خارج شود و خود را به سوریه برساند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::