فرمانده عملیات ذبح مسیحی های مصر شناسایی شد + عکس

eagle بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ 0
فرمانده عملیات ذبح مسیحی های مصر شناسایی شد + عکس

یک منبع مسئول در لیبی هویت سرکرده گروه داعش که بر اعدام مصری‌ها در شهر سرت لیبی نظارت داشت،‌ فاش کرد.

به گزارش ایسنا این منبع نزدیک به دولت لیبی در طبرق در مصاحبه با سایت التحریر عنوان داشت: دستگاه‌های امنیتی لیبی اطلاعاتی را به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد نام شخصی که بر این عملیات جنایتکارانه نظارت داشت، “حسن الکرامی” است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: کنیه این شخص در این گروه تروریستی “ابو معاویه” است وی از ساکنان شهر سرت بوده که قبل از این که به داعش بپیوندد، خطیب مسجد “الرباط الإمامی” بود.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از ساکنان این شهر می‌گویند که ابو معاویه یک بیمار روحی است و او شخص سالمی نبوده و از شکنجه و ترساندن کودکان لذت می‌برد.

این منبع اظهار کرد: نیروهای امنیتی در تلاش هستند تا این جنایتکار تروریست را نه فقط به خاطر سر بریدن برادران مصری ما، بلکه به دلیل جنایت‌هایش در حق تمام مردم لیبی به سزای اعمالش برسانند.

پیشتر گروه تروریستی داعش در لیبی فیلم سر بریدن ۲۱ مصری را منتشر کرد که پیشتر توسط این گروه ربوده شده بودند.

فعالان شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر می‌گویند، حساب فرمانده عملیات سر بریدن ۲۱ قبطی مصری در لیبی، شناسایی شده است.

یک حساب در سایت توئیتر با نام «ابو سلیمان الجهبذی» باز شده و خود را فرمانده گروه تروریستی داعش معرفی می‌کند اما در پیامی که منتشر کرده مشخص شده وی فرمانده داعش است.

صاحب این حساب تصویر فرمانده عملیات سر بریدن قبطی‌ها را بر روی صفحه توئیتر قرار داده است.

ابو سلیمان الجهبذی، با انتشار نوشته‌هایی درباره فعالیت‌های داعش بر روی صفحه توئیتر، خود را هوادار این گروه معرفی می‌کند اما آخرین توئت وی نشان می‌دهد که او از عناصر اصلی داعش است.

وی در آخرین تویتش نوشته است: «به مسلمانان می‌گویم: به دوستی شما ادامه خواهیم داد، هر چند از ما بدتان بیاید، زندگی شما را می‌خواهیم، حتی اگر مرگ ما را خواستید، به خدا سوگند که بریدن گردنم را بر کشتن به ناحق مسلمان ترجیح می‌دهم.»

گفتنی است که صاحب این حساب در پیام‌های خود از پیام «امضا شده با خون امت صلیبی» استفاده کرده است.

گروه تروریستی داعش روز گذشته با انتشار فیلمی هولناک ۲۱ شهروند مسیحی مصری را که چند روز پیش ربوده بودند سر بریدند.

در این فیلم، تروریست‌های سیاهپوش داعش این شهروندان مسیحی مصر را در حالی که لباس‌های نارنجی بر تن داشتند در بخشی از سواحل دریای مدیترانه که در کشور لیبی قرار دارد ذبح کردند.

«ابو سلیمان الجهبذی» فرمانده این گروه، در این کلیپ خطاب به غربی‌ها اعلام می‌کند: امنیت شما بستگی به امنیت ما دارد؛ و اگر با ما بجنگید سرهای کسانی که با خود صلیب حمل می‌کنند را خواهیم برید؛ تا روزی که «عیسی مسیح» بازگردد!

وی دلیل انتخاب ساحل مدیترانه برای این جنایت را اینگونه ابراز می‌نماید: در این دریا بود که شما جنازه «شیخ اسامه بن لادن» را پنهان کردید.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::