Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

ائتلاف آمریکا یک منطقه نظامی ارتش سوریه را مورد حمله قرار دادبه گزارش شبکه خبری اسکای نیوز یک منبع نظامی سوریه صبح امروز جمعه حمله هوایی ائتلاف آمریکا به خاک سوریه را تجاوزی آشکار خواند.
اسکای نیوز افزود: وزارت خارجه روسیه حمله ائتلاف آمریکا به سوریه را غیر قابل قبول توصیف کرد.
معاون وزیر خارجه روسیه حمله هوایی ائتلاف آمریکا به سوریه را نقض حاکمیت این کشور خواند وآن را به ضرر عملیات سیاسی دانست.
وی افزود هدف این حمله غیر نظامیان بودند.
خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) دقایقی قبل به نقل از یک منبع نظامی گفت ائتلاف موسوم به بین المللی یکی از مناطق نظامی ارتش سوریه در جاده التنف در بادیه سوریه را مورد حمله قرار داد که بر اثر آن چند تن کشته وخسارت های مالی به بار آمد.
یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه شب ضمن تایید حمله ائتلاف آمریکایی به سوریه گفت: آمریکا کاروان وابسته به ارتش سوریه را درحالی که در نزدیکی خاک اردن در حرکت بودند، هدف قرار داد.
‌این مسئول که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفت: این کاروان به هشدارهایی که به خاطر نزدیک شدن به نیروهای ائتلاف در منطقه «التنف » به آنها داده شده بود، توجه نکردند، به همین دلیل هدف حمله قرار گرفتند.
خبرگزای فرانسه به جزئیات بیشتر این خبر اشاره ای نکرده است.
حملات روز سه شنبه گذشته جنگنده های آمریکا به شرق سوریه به بهانه مبارزه با داعش نیز۲۰ غیر نظامی را به کام مرگ فرستاد.
ارتش آمریکا در ابتدای ماه جاری میلادی نیز اعلام کرد که حملات ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش تاکنون جان ۳۵۲ غیر نظامی را گرفته است، درحالی که سازمان های بین المللی شمار جان باختگان را بسیار بیشتر از این تعداد می دانند.
حملات خونین ائتلاف آمریکایی به شهر البوکمال تنها یک روز پس از آن صورت می گیرد که دستکم ۱۲ زن در حمله ائتلاف به روستایی در حومه شرقی رقه در شمال سوریه کشته شدند.
خاورم**۱۴۵۳ ** ۱۵۸۳ **
مترجم: آمنه دهقان ** انتشار دهنده : محمدرضا عرفانیان

انتهای پیام /*

No comments yet.

Leave a Comment