آغاز عملیات گسترده‌ ارتش سوریه در غرب دمشق +نقشه

eagle بهمن ۲۱, ۱۳۹۳ 0
آغاز عملیات گسترده‌ ارتش سوریه در غرب دمشق +نقشه

به موازات اعلام گروه‌های مسلح تروریستی مبنی برآغاز نبردهایی علیه ارتش سوریه در ریف شمالی درعا، ارتش سوریه نیز درپاسخ به این حملات عملیات گسترده‌ای را در ریف غربی دمشق آغاز کرد که مناطقی از غوطه غربی دمشق تا ریف درعا را شامل می‌شود.

هدف این عملیات درهم شکستن گروه‌های مسلح تروریستی درجبهه‌های همجواراستان درعا وممانعت ارتباط جغرافیایی مناطق تحت تصرف آنها در دواستان درعا و ریف دمشق بیان شده است، به ویژه آنکه گروه‌های تروریستی فعال در استان درعا از حمایت گسترده اردن، رژیم صهیونیستی وعربستان سعودی برخوردارهستند.

این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه مستقر دراستان درعا نیز پس ازآزادسازی شهراستراتژیک دیرالعدس که روز گذشته صورت گرفت، مواضع گروه‌های مسلح و تحرکات آنها درمناطق دیرماکر، الهباریة، الدناجی، سبسبة، حمریت، کفرناسج، عاعص و الطیحه را هدف قرار دادند. بازمانده گروه تروریستی ارتش آزاد و گروه‌های تروریستی تکفیری وابسته به القاعده از جمله جبهه النصره، مهمترین گروه‌های فعال در جبهه جنوبی سوریه هستند که استان‌های درعا و قنیطره را در برمی‌گیرد.

نشه سوریه
                                   استان دمشق و ریف آن

اما با آغاز عملیات ارتش سوریه در ریف غربی دمشق، منطقه دیر ماکر، از روز گذشته شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌های تکفیری بود. این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه نیز مواضع گروه‌های مسلح در منطقه الدناجی، در این منطقه را هدف قرار دادند.
ریف سوریه
                غوطه غربی دمشق به رنگ بنفش مشخص شده

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در شمال و شرق شهر داریا، در غوطه غربی دمشق و بزرگراه بین المللی «السلام» ارتباط دهنده دو استان دمشق و قنیطره را هم گلوله باران کردند.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::