این فرد تصویربردار جنایت های هولناک داعش است + عکس

eagle بهمن ۱۵, ۱۳۹۳ 0
این فرد تصویربردار جنایت های هولناک داعش است + عکس

کیفیت بالای تصاویر منتشر شده از طرف گروه تروریستی داعش همواره بحث برانگیز بوده است و در فیلمی که از سوزاندن خلبان اردنی منتشر کرده از فناوری‌های بالا و پیشرفته‌ای استفاده کرده است.

تصویری که روند سوزاندن «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی را نشان می‌دهد پایگاه اینترنتی موسسه فرقان وابسته به سازمان داعش پخش کرد و مدت آن ۲۵ دقیقه است. این فیلم با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تهیه شده و از جلوه‌های ویژه‌ای برخوردار است.

در فیلمی که سوزاندن خلبان اردنی را نشان می‌دهد حرفه‌ای‌گری بالایی را در زمینه‌های تهیه سناریو، تصویربرداری، تدوین و جلوه‌های ویژه می‌بینیم. این فیلم با نمایشی آغاز می‌شود که نظام اردن را به خیانت و مزدوری متهم می‌کند. داعش در این بخش عبدالله دوم پادشاه اردن را مسئول اعزام خلبانان اردنی برای حمله به مواضع این سازمان متهم می‌کند.

این سازمان تروریستی تلاش می‌کند با این فیلم افکار عمومی را قانع کند که داعش سازمانی است که با دشمنان اسلام می‌جنگد و دیگران با دشمن همکاری می‌کنند. پس از آن فیلم به بخش دیگری از سناریو منتقل می‌شود و اعترافات خلبان اسیر اردنی را پخش می‌کند.

در چهره اسیر اردنی آثار شکنجه دیده می‌شود و وی در این اعترافات از کشورهای عربی شرکت کننده در ائتلاف بین المللی و نقش هر کدام، انواع تسلیحات استفاده شده بر ضد داعش و اسامی خلبانان شرکت کننده در حملات هوایی ائتلاف بیان می‌کند.

پس از آن تصاویری از حملاتی که ائتلاف بین المللی بر ضد داعش انجام داده است پخش می‌شود که هدف از آن نشان دادن جنایات ائتلاف بر ضد زنان و کودکان و توجیه اقدامات داعش است. در این داعش با روش تصویربداری از نیروهای خود تلاش می‌کند آن‌ها را در موضع قدرت قرار دهد و برتری آن‌ها را به نمایش بگذارد. همه بخش‌های این فیلم با حرفه‌ای‌گری بالایی تصویربرداری شده است و هیچ چیز بدون معنا نیست. قرار گرفتن دوربین مقابل موضوعات تصویربرداری شده، زاویه دوربین و دقت انتقال از یک تصویر به تصویر بعد، همه آن‌ها برای بالا بردن سطح رعب و وحشت صورت می‌گیرد و تلاش می‌کند اقدامی را که می‌خواهد انجام دهد با این تصاویر توجیه کند.

منبع ابنا

روزنامه ساندی تایمز انگلیس فاش کرد «نیرو سرایوا» جوان ۲۸ ساله انگلیسی که پرتغالی تبار است مسؤول گروه تصویربرداری داعش است.

وی که چهار فرزند دارد در سال ۲۰۱۲ به سوریه سفر کرد تا به عضویت داعش درآید.

نیرو سرایوا را چهار شهروند پرتغالی تبار دیگر در تصویربرداری فیلم‌های سربریدن و جنایت‌های هولناک داعش کمک می‌کنند.

این پنج نفر در شرق لندن اقامت داشتند تحت تاثیر اندیشه‌های افراطی قرار گرفته بوده و ن=مدت زیادی زیر نظر سازمان اطلاعات انگلیس قرار داشتند.

روزنامه نگار روزنامه انگلیسی “سندی تایمز” با انجام تحقیقاتی توانست هویت افراد گروه پنج نفره ای را که سرهای افراد را قطع می کند، فاش کند؛ کار این پنج نفر تهیه فیلم و کارگردانی فیلم هایی است که “جانی تروریست” سر گروگان های داعش را قطع می کند.

جنایتکاران داعش که سر می برند

شهروند پرتغالی ریاست تیم پنج نفره جنایتکار داعش

ریاست این تیم را یک فرد پرتغالی الاصل به نام “نرو سرایوا” Nero Saraiva به عهده دارد که به لندن مهاجرت کرده و چند سال دراین شهر زندگی کرده و سپس در سال ۲۰۱۲ به سوریه رفته است تا درکنار تروریست ها بجنگد.

سرایوا به همراه ۵ جوان دیگر در شرق لندن سکونت گزیده و به مدت طولانی دراین شهر زیر نظر سازمان اطلاعات انگلیس بوده اند که مدعی است این افراد نقشی مهم را در تهیه فیلم های قطع سر گروگان ها ایفا می کنند.

سرایوا چهار فرزند دارد که عکس های آنان را در توییتر گذاشته است و درحالیکه خود او سلاح و تفنگ کمری مشابه تفنگ “جان تروریست” در دست دارد.

این پنج نفر با مهاجرت به لندن به دین اسلام روی آوردند و درآنجا نیز به افراط گرایی گرایش یافتند. سال گذشته نام سرایوا در فهرست افرادی ذکر شد که درطراحی عملیات خرابکارانه در شرق آفریقا با همکاری گروه الشباب وابسته به القاعده مشارکت داشتند.

براساس تحقیق خبرنگار روزنامه انگلیسی “سندی تایمز”، ارتباط سرایوا با فیلمبرداری فیلم های وحشتناک بعد از مطلب وی در توییتر درماه ژوئیه اخیر – ۳۹ روز قبل از اعدام جیمز فولی ” گروگان آمریکایی قطعی شد.

سرایوا ۲۸ ساله گفته است ” پیامی به آمریکا، داعش فیلم جدیدی را فیلمبرداری خواهد کرد با تشکر از همه هنر پیشه ها “.

از باشگاه فوتبال در لیسبون پرتغال تا جنگ در سوریه

بر اساس تحقیق این روزنامه نگار انگلیسی، این تیم پنج نفره داعش از علاقمندان فوتبال هستند به طوری که برای یکی از آنان آینده درخشانی دراین زمینه پیش بینی می شد.

فابیو پوکاس (Fabio Pocas) که فقط ۲۲ سال دارد ، در سال ۲۰۱۲ از لیسبون پرتغال به لندن رفت زیرا می خواست به یک بازیکن حرفه ای فوتبال تبدیل شود.

این روزنامه انگلیسی درادامه نوشت که وی در باشگاه قدیمی فوتبال پرتغال “اسپورتینگ لیسبون” پیشرفت کرده است و این، همان باشگاهی است که ” کریستیانو رونالدو” بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال جاری در آن جا پیشرفت کرده است.

پوکاس بازی خود را با تیمی از علاقمندان فوتبال شروع کرد و از همانجا پیشرفت او شروع شد.

عبد الرحمن الأندلس

بوکاس به شدت دچار افراط گرایی شد و در یک چشم به هم زدن ازنظرها مخفی شد.

دومین باری که پوکاس دیده شد، از طریق تصاویر وی در شبکه های اجتماعی در سوریه بود در آن جا یک بازیکن فوتبال با استعداد در کنارش سلاح و پرچم های داعش دیده شد. وی اکنون معروف به “عبد الرحمن الأندلس” است. این جوان در صفحه فیس بوک خود نوشت ” جنگ مقدس، تنها راه حل برای نجات انسانیت است”.

سالسو رودريگز دا كاستا

جوان دیگری که دراین گروه است، یک بازیکن بااستعداد دیگر فوتبال بود.

روزنامه نگار انگلیسی درتحقیق خود درباره “سالسو رودریگز دا کاستا” نوشت که درمرحله ای مشخص، در تیم انگلیسی آرسنال از او تست گرفته شد اما مسوولان باشگاه ، این خبر را تکذیب کردند.

این جوان در ماه گذشته در یکی از فیلم های داعش که در سوریه فیلم برداری شده بود، درحالی ظاهر شد که کلاشینکوف در دستانش بود.

وی دراین نوار ویدیویی به شدت از غرب انتقاد کرد و معلمان مدارس را به عنوان تاجران مواد مخدر و افرادی که از کودکان بهره برداری جنسی می کنند، نام برد.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::