فرار دسته جمعی نیروهای داعش از جبهه های جنگ در عراق

eagle بهمن ۱۵, ۱۳۹۳ 0
فرار دسته جمعی نیروهای داعش از جبهه های جنگ در عراق

همزمان با ادامه پیشروی های ارتش عراق و نیروهای مردمی این کشور در مناطق شمالی عراق و عقب نشینی روز به روز نیروهای داعش در جبهه های مختلف عراق «خدیر الجلیفی» فرمانده نیروهای داوطلب قبیله بزرگ جُغیفی عراق با بیان پیش روی های روز به روز نیروهای این قبیله و نیروهای ارتش در اطراف شهر رمادی از آزادی سریع مناطق غربی این شهر از دست داعش خبر داد.

فرمانده نیروهای داوطلب قبیله بزرگ جُغیفی عراق همچنان با اشاره به پیشروی های سریع ارتش در مناطق اطراف شهر رمادی گفت: با نزدیک شدن نیروهای ارتش عراق به منطقه هیت و روستایهای اطراف این منطقه شاهد فرار ده ها نفری نیروهای داعش بودیم که موجب تعجب همه شد. با توجه به این فرارها و پیشروی های سریع ارتش جزیره «اقصیریات» به صورت کامل از دست تروریست های داعش پاکسازی شده است و این نیروها مجبور شده اند با باقی گذاشتن مقدار قابل توجهی سلاح های سبک و سنگین این منطقه را ترک کنند. فرار آنها باعث به دست آمدن مقدار قابل توجهی غنایم جنگی برای ارتش و نیروهای مردمی شده است.

همچنین یکی از فرماندهان ارتش عراق با اشاره به فعالیت های قوی امنیتی علیه داعش و به دست آوردن اطلاعات عملیاتی آنها توسط ارتش عراق از غافلگیری نیروهای داعش در عملیات ها خبر داد.
وی گفت: تعداد قابل توجهی از نیروهای ارتش توانسته اند در صفوف داعش نفوذ کرده و امکان دستیابی به اطلاعات نظامی و عملیاتی آنها را پیدا کردند که این مسئله باعث پیش دستی ارتش عراق در برابر داعش شده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::