عقب‌نشینی «داعش» از مناطق مختلف حلب

eagle بهمن ۱۴, ۱۳۹۳ 0
عقب‌نشینی «داعش» از مناطق مختلف حلب

جدیدترین تحولات میدانی استان حلب و ریف آن از عقب نشینی گسترده و بی‌دلیل گروه تروریستی تکفیری «داعش» از مناطق مختلف ریف حلب حکایت دارد.

براساس این گزارش، این عقب نشینی‌ها به شکل گسترده در مناطق ریف شرقی حلب مشاهده شده که شهرهای مهمی مانند «الباب»، «جرابلس» و «منبج» را بطور خاص در برمی‌گیرد.

منابع محلی تاکید می‌کنند که داعش در شهر مرزی الباب اقدام به انتقال نانوایی‌های سیار به خارج از شهر و تخلیه سیلوهای گندم و جو در منطقه و انتقال آنها به شهر رقه، به عنوان کانون تمرکز و استقرار داعش در سوریه کرده است.

این منابع دلیل این اقدام داعش را مرتب کردن مجدد صفوف خود پس از شکست سوال برانگیز و سنگین این گروه تروریستی تکفیری در شهر «عین العرب» بیان کرده‌اند، اما برخی منابع این عامل را دلیل اصلی این اقدام داعش نمی‌دانند.

این درحالی است که داعش نه تنها از داخل شهر عین العرب بطور کامل عقب نشینی کرده، بلکه این عقب نشینی شامل مناطق اطراف و پیرامون شهر نیز شده است.

منابع محلی کُرد در این خصوص توضیح می‌دهند که مبارزان کُرد بی‌آنکه با مقاومت جدی عناصر داعشی مواجه شوند، ۱۳ روستای اطراف عین العرب را آزاد کردند و داعش هم اکنون تا ده کیلومتری این شهر عقب نشینی کرده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::