Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

آمریکایی ها مدارکی از همکاری اقلیم با داعش دارند/ خبر فروش سلاح به کردها صحت نداردهیرش عبدالرحمان در مطلبی که روز جمعه در رسانه های کردی در منطقه منتشر شد، نوشت: براساس پیگیری های متعددی که در آمریکا بعمل آوردیم، خبر فروش سلاح به اقلیم کردستان عراق صحت ندارد و سلاح هایی که به اقلیم داده می شود، سهمیه اقلیم کردستان عراق از محل خرید سلاح توسط العبادی برای عراق می باشد که در سفر اخیر وی به واشتگتن در مورد آن توافق شد.
به گفته این مقام کرد عراقی ساکن آمریکا، فروش هرگونه سلاح توسط آمریکا نیاز به موافقت قبلی کنگره دارد و فعلا چنین موافقتی هم در خصوص اقلیم وجود ندارد.
وی در ادامه این مطلب نوشت: سیاست آمریکا در خصوص اقلیم کردستان عراق تثبیت وضعیت کنونی است و برنامه ای برای تقویت یا تضعیف این منطقه ندارند.
هیرش عبدالرحمن تاکید کرد فروش سلاح های خارجی توسط مقامات کردی در اقلیم کردستان عراق به داعش و پ.ک.ک و حزبی نگه داشتن نیروهای پیشمرگه سبب شده است، آنها اعتمادی به اقلیم کردستان عراق نداشته باشند و به هیچ عنوان هم حاضر به فروش سلاح به اقلیم نبوده و نیستند، بلکه صرفا یک سری سلاح های از رده خارج را روانه اقلیم کردستان عراق می کنند.
معاون سابق نمایندگی دولت اقلیم کردستان عراق در آمریکا اضافه کرد به هیچ عنوان آمریکایی ها اجازه نخواهند داد اقلیم از بغداد قوی تر باشد و صرفا برای بهره برداری سیاسی از اقلیم کردستان عراق به آن نیاز دارند.
این اظهارات یک روز پس از آن رسانه ای شده که برخی رسانه های منطقه اقلیم کردستان عراق روز پنجشنبه اعلام کردند که وزارت خارجه آمریکا با پیشنهاد پنتاگون مبنی بر فروش ۲۹۵ میلیون دلار سلاح به کردستان عراق موافقت کرده است.
خاورم*۴*۳۵۱*۱۷۷۰*

انتهای پیام /*

No comments yet.

Leave a Comment