انفجار در مسیر زائران حرم حضرت رقیه(س) / جبهة‌النصرة مسؤولیت حمله را بر عهده گرفت + تصاویر

eagle بهمن ۱۲, ۱۳۹۳ 0

در پی انفجار در یک اتوبوس در مرکز دمشق پایتخت سوریه که روز یکشنبه رخ داد دست کم ۶ نفر شهید و ۲۲ نفر مجروح شدند.

این انفجار در مسیر حرکت اتوبوس زائران لبنانی در در اطراف “قلعه دمشق” نزدیک بازار “حمیدیه” روی داده است.

همه روزه صدها زائر لبنانی با سفر به سوریه حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س) را زیارت می‌کنند.

اتوبوس هدف قرار گرفته از نوع اسکانیا به شماره پلاک ۳۴۰۱۱۰ بوده است.

ساعت ۱۶:۱۵ به وقت تهران: دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد شمار قربانیان انفجار اتوبوس در مرکز شهر دمشق افزایش پیدا کرد. بنا بر اعلام این گروه تعداد کشته شدگان این انفجار به ۷ نفر و شمار مجروحان به ۲۰ تن رسیده است.

ساعت ۱۶:۲۵ به وقت تهران: صفحات اینترنتی وابسته به گروه تروریستی جبهة النصرة مسوولیت این انفجار را برعهده گرفته و اعلام کردند که «ابوالعز الانصاری» اتوبوس لبنانی در دمشق را هدف قرار داده است.

به نحوه هدف قرار گرفتن اتوبوس زائران اشاره‌ای نشده اما به احتمال زیاد تروریست جبهة النصرة خود را در مقابل اتوبوس منفجر کرده است.

ساعت ۱۶:۴۰ به وقت تهران: شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد براثر انفجار تروریستی در منطقه الکلاسه دمشق شماری از زائران لبنانی شهید و زخمی شدند. منابع المنار گفتند در این انفجار که اتوبوس زائران لبنانی در نزدیکی حرم مطهر حضرت رقیه(س) در دمشق هدف قرار گرفت ۵ نفر شهید و ۲۲ زخمی شدند.

ساعت ۱۷:۰۰ به وقت تهران: براساس اطلاعات به دست آمده، زائران لبنانی نزدیک حرم مطهر حضرت رقیه (س) در دمشق بودند و قصد داشتند به زیارت حرم مطهر حضرت زینب(س) بروند.
در این انفجار ۶ نفر شهید و ۲۲ نفر زخمی شده‌اند که حال برخی از آن‌ها وخیم است. بلافاصله بعد از انفجار، نیروهای امنیتی محل انفجار را احاطه کردند و برخی از مسیرهای منتهی به محل انفجار بسته شد.

ساعت ۱۷:۱۷ به وقت تهران: شبکه تلویزیونی المنار لحظاتی گزارش داد نیروهای امنیتی دومین بمبی را که نزدیک اتوبوس زائران لبنانی هدف قرار گرفته در دمشق کار گذاشته شده بود، خنثی کردند. براثر انفجار بمب اول در منطقه الکلاسه دمشق ۶ نفر شهید و ۲۲ نفر زخمی شدند.

ساعت ۱۸:۰۰ به وقت تهران: گروه تروریستی جبهة النصرة شاخه شبکه القاعده در سوریه رسماً مسئولیت انفجار اتوبوس زائران لبنانی در منطقه الکلاسه در ورودی بازار الحمیدیه در مرکز دمشق را برعهده گرفت. «ابوالعز الانصاری» در این عملیات تروریستی مشارکت داشته است.

خبر در حال تکمیل شدن است.

«ابوالعز الانصاری» که اتوبوس زائران لبنانی را هدف قرار داده است

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::