سردار “قاسم سلیمانی” پیروز جنگ‌های سخت و نرم است/ اهتمام ویژه سلیمانی به ادبیات دفاع مقدس

eagle بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ 0
سردار “قاسم سلیمانی” پیروز جنگ‌های سخت و نرم است/ اهتمام ویژه سلیمانی به ادبیات دفاع مقدس

رحیم مخدومی نویسنده کتاب “فرماندهانِ ورود ممنوع” در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس فرهنگی دفاع پرسگفت: فرماندهان تخریب هفته‌ای یک جلسه دور هم جمع می‌شدند و خاطرات خود را بیان می‌کردند و کار جمع آوری خاطرات دو سال به طول انجامید.

وی ادامه داد: مرحله نخست تدوین، نگارش و تالیف این کتاب در ابتدای سال ۹۳ انجام شد و کتاب “فرماندهانِ ورود ممنوع” در نمایشگاه کتاب به فروش رسید. برای چاپ دوم نیاز به نگارش مجدد و اصلاحاتی بود که صورت گرفت و در مراسمی به همین مناسبت رونمایی شد.

مخدومی در رابطه با عنوان این کتاب نیز گفت: منظور از ورود ممنوع، زمین کار آن‌ها یعنی میدان مین است. “فرماندهانِ ورود ممنوع” نیز به معنای فرماندهانی است که با تسلط و اقتدار بر رسته نظامی خود فائق آمدند.

نویسنده دفاع مقدس مبنی بر یادداشت سرلشکر “قاسم سلیمانی” فرمانده نیروی قدس سپاه بر ابتدای این کتاب، بیان کرد: سردار سلیمانی اکنون در جنگ نرم و سخت نقش آفرینی می‌کند و جزو معدود افرادی است که پیروز هر دو جبهه است.

وی ادامه داد: کمتر دیده شده است، آن‌هایی که سردار جنگ سخت هستند، در عرصه‌ی جنگ نرم نیز پیشتاز باشند. نامه به ابراهیم حاتمی کیا و خانم معصومه آباد نویسنده کتاب من زنده‌ام نشانگر این امر است.

مخدومی خاطرنشان کرد: “مرتضی حاج باقری” یکی از راویان این کتاب از نیروهای سردار سلیمانی در لشکر ۴۱ ثارالله بوده است. بدین دلیل سردار سلیمانی در جریان تالیف این کتاب قرار گرفت و کتاب را مطالعه کرد و یادداشتی بر آن نوشت. لذا سردار اهتمام ویژه‌ای بر عرصه‌ی اتفاقاتی که در ادبیات دفاع مقدس می‌افتد، دارد.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::