حمله گسترده داعش از چند محور به استان کرکوک

eagle بهمن ۱۰, ۱۳۹۳ 0
حمله گسترده داعش از چند محور به استان کرکوک
ک منبع امنیتی در استان کرکوک از حمله گسترده داعش به این استان از بامداد امروز جمعه و درگیریهای شدید با نیروهای پیشمرگه در جنوب آن خبر داد.

به نقل از السومریه نیوز، این منبع امنیتی تایید کرد که گروه تروریستی داعش به همراه نیروهای فراوان حملات گسترده ای را از بامداد امروز از طریق محورهای تل الورد، مکتب خالد، روستای مریم بیک، منطقه ترکلان، تازه جنوب و جنوب غرب کرکوک آغازکرده است. نیروهای پیشمرگه نیز با این حملات که همچنان ادامه دارد، مقابله می کنند. این حمله خشن ترین حمله داعش پس از دهم ماه ژوئن گذشته به شمار می آید.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: درگیری های شدید میان دو طرف همچنان تا این لحظه ادامه دارد و هنوز آمار کشته ها و زخمی ها مشخص نیست.

این درحالی است که یک منبع امنیتی دیگر در استان کرکوک اعلام کرد که در جریان درگیری ها با داعش در جنوب این استان تاکنون شش نفر از نیروهای پیشمرگه از جمله فرمانده یک تیپ کشته و ۴۶ نفر دیگر از این نیروها زخمی شده اند.

داعش به منظور حمله به کرکوک، نیروهای خود را از موصل، تکریت و مناطقی از دیاله به همراه آورده است.

به گفته این منبع امنیتی استان کرکوک، اطلاعات نشان می دهد که این نیروها از حدود یک هفته پیش درحال گردهم آمدن در شهرستان الحویجه و مناطقی از الریاض و الرشاد در جنوب غرب کرکوک بودند.

یک منبع امنیتی دیگر در استان کرکوک نیز امروز جمعه تاکید کرد که یک خودروی بمب گذاری شده صبح امروز در منطقه راس الجسر در مرکز کرکوک منفجر شد که بر اثر آن برخی از غیرنظامیان مجروح شدند اما هنوز از آمار دقیق قربانیان اطلاعی در دست نیست.

کمیته امنیتی در استان کرکوک نیز امروز جمعه اعلام کرد که آمد و شد در استان از ساعت ۱۰ صبح تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::