داعش یکی از گروگانهای ژاپنی را سربرید + عکس

eagle بهمن ۵, ۱۳۹۳ 0
گروه تروریستی داعش با انتشار ویدیو و عکس، از سربریدن یکی از گروگانهای ژاپنی خبر داد، و مبادله گروگان دوم با یکی از عناصر خود را خواستار شد.
گروگان ژاپنی

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، فیلم و تصویر منتشر شده از این جنایت بیانگر آن است که عناصر داعش “هارونا یوکاوا” یکی از گروگانهای ژاپنی را سربریده اند.
سخنگوی دولت ژاپن اعلام کرد: تصاویری در اینترنت منتشر شده است که نشام می‌دهد کینجی گوتو عکسی را از “هارونا یوکاوا” در دست دارد. در این عکس یوکاوا سربریده شده است.
وی تأکید کرد که دولت ژاپن در حال تحقیق درباره این ماجرا است.
“شینزو آبه” نخست وزیر ژاپن پس از نشست فوق العاده با شماری از وزرا به خبرنگاران تأکید کرد که کشورش به مبارزه با تروریسم، با همکاری جامعه جهانی ادامه می دهد.
شینزو آبه تأکید کرد که احتمال درست بودن فیلم منتشر شده از سربریدن گروگان ژاپنی بالا است.

با این حال برخی کارشناسان درباره درستی فیلم منتشر شده ابراز تردید کرده اند، زیرا در این فیلم نماد داعش وجود ندارد.

* داعش گروگان ژاپنی دوم را مبادله می کند

داعش که قبلا برای هرکدام از گروگانهای ژاپنی ۱۰۰ میلیون دلار درخواست کرده بود، در این فیلم تأکید کرده است که “کینجی گوتو” گروگان ژاپنی را فقط با “ساجده الریشاوی” که در اردن زندانی است، مبادله خواهد کرد.
این درحالی است که پیشتر خبرهایی در خصوص مذاکره غیرمستقیم دولت اردن با داعش از طریق برخی سران سلفی و عشایر الانبار برای آزادی خلبان اسیر این کشور از دست داعش در مقابل آزادی “الریشاوی” منتشر شده بود.
در این فیلم به سرنوشت خلبان اردنی “معاذ الکساسبه” که به دست داعش اسیر شده، اشاره‌ای نشده است.

“موسسه الفرقان” وابسته به داعش، سه شنبه گذشته ویدیویی را منتشر کرد که در آن مردی با لباس های سیاه، چاقو به دست دارد و در میان دو مرد ژاپنی ایستاده است که لباسی نارنجی به تن دارند و بر روی زمین نشسته اند.

مردِ سیاه پوش در این ویدیو، خطاب به مردم ژاپن گفت: ۷۲ ساعت فرصت دارید که دولتتان را تحت فشار قرار دهید تا ۲۰۰ میلیون دلار بپردازد و شهروندانتان را نجات دهد، در غیر این صورت، این چاقو کابوس شما خواهد بود.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::