المنارگزارش داد: حقایقی ناشنیده از حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق

eagle آذر ۷, ۱۳۹۳ 0
المنارگزارش داد: حقایقی ناشنیده از حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق

پایگاه خبری شبکه المنار در گزارشی از حقایق ناشنیده قابل توجهی از نقش این سردار ایرانی در عراق، پرده برداشت.

نقش ایران در عراق و ارائه مشاوره نظامی بنا به اعتراف دوست و دشمن، عامل اصلی پیروزی‌ها و مقابله با پیش‌روی تکفیری‌های داعش بوده است. در این میان نقش سردار “قاسم سلیمانی”، فردی که رسانه‌ها از وی افسانه‌ها نقل می‌کنند، در مرکز توجهات است.
المنار نوشت: روز سه شنبه ۱۰ ژانویه ۲۰۱۴ خبر سقوط موصل به یکباره عراق و کشورهای همسایه را با بهت مواجه ساخت. “نوری‌الماکی “نخست‌وزیر وقت عراق، درخواست حالت فوق‌العاده را از پارلمان داشت و مرجعیت دینی در نجف اشرف نیز از ارتش و مبارزه با تروریسم حمایت کرد. در این میان “ابو محمدالعدنانی” سخنگوی داعش از عناصر این گروه تروریستی خواست تا به سوی بغداد ، پایتخت عراق حرکت کنند. در همین حال شبکه العربیة اعلام کرد که بغداد در خطر است و بخش شمالی فرودگاه بغداد شاهد درگیری‌های سنگین بین داعش و ارتش عراق است. موضوعی که به سرعت توسط سخنگوی عملیاتی بغداد تکذیب شد.
منابع مطلع به شبکه المنار اعلام کردند ساعاتی پس از خبر سقوط موصل، هواپیمایی در فرودگاه بغداد نشست که حامل فردی بود به نام “قاسم سلیمانی” و به همراه وی چندین فرمانده نظامی ایرانی و لبنانی نیز حضور داشتند.
ئر همین حال فرماندهان گردان‌های مقاومت عراقی  در بغداد منتظر این گروه تازه از راه رسیده بودند، گردان‌هایی چون “عصائب الحق”، “سپاه بدر”، “حزب‌الله عراق”، “سیدالشهداء (ع)” و “امام علی (ع)” شخصی را می‌خواستند که بتواند تاکتیک‌های جنگی و اداره میدانی را بر عهده بگیرد.
پس  رفتن سلیمانی به بغداد، به سرعت مراکزی برای استقبال از داوطلبان مبارزه با تکفیری‌ها شکل گرفت و پایگاههایی برای آموزش آن‌ها برپا شد.
‌مبارزین عراقی به خبرنگار المنار گفتند: در جریان آزادسازی مسیر سامرا – بغداد، سردار سلیمانی در کنار ما می‌جنگید و هرچه اندازه فرماندهان گردان‌ها از وی خواهش ‌کردند تا مراقب خود بوده و به عقب بازگردد، وی اعتنایی نکرد و مانند یک سرباز در کنار ما بود.
اامنار در ادامه نوشت :حضور قاسم سلیمانی در کنار افراد عادی دیگر در خط مقدم، اثر فوق العاده‌ای بر روی مبارزین عراقی دارد، فرمانده سپاه قدس ایران با آرامش خاطری نیز که دارد قوت قلب بالایی به مبارزین عراقی می‌دهد، وی نماز خود را در اول وقت در میدان جنگ می‌خواند.
در تمام نبردهای سنگین، فرماندهان عراقی به حضور سردار سلیمانی احتیاج دارند. این به حدی بود “باراک اواباما” رئیس‌جمهور آمریکا را مجبور کرد تا در دیدار با میهمانان عراقی خود بگوید: این فرد (اشاره به تصویر سردار سلیمانی) دشمن من است…. اما ای کاش میان افسران خود، فردی شبیه او را داشتیم.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::