وحشت صهیونیست ها از پاسخ حزب الله

eagle دی ۲۹, ۱۳۹۳ 0
وحشت صهیونیست ها از پاسخ حزب الله

هر چند رژیم صهیونیستی حمله به منطقه القنیطره در سوریه و شهادت ۶ تن از نیروهای حزب الله به ویژه جهاد مغنیه فرزندِ شهید عماد مغنیه فرماندۀ فقیدِ حزب الله لبنان، را به عهده نگرفت، اما رسانه های صهیونیستی با تاکید بر مسؤولیت این رژیم، از احتمال بی چون و چرای واکنش حزب الله به این جنایت، نوشتند.

رسانه های عبری، از حاکم شدن ترس و وحشت در میان ساکنان شهرک های صهونیست نشین در جولان و الجلیل خبر دادند، چرا که سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله به تازگی هشدار داده بود که این حزب قادر به آزادسازی الجلیل و فراتر از آن است.

وحشتِ شهرک نشینان صهیونیست به حدی است که فرماندهی نظامی رژیم صهیونیستی با ارسال پیام هایی از شهرک نشینان خواست به این سرعت پناهگاه ها را باز نکنند و شهرک ها را رها نکنند، و منتظر دستور مقامات باشند.

این موضوع، به چنان دغدغۀ بزرگی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد که همه رسانه های عبری، آن را در صدر اخبار خود درج کرده، به بررسی چگونگی واکنش حزب الله و زمان و مکان آن پرداختند.

در این میان، “الون بن دیوید” خبرنگار امور نظامی شبکه ۱۰ رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد که واکنش حزب الله، “بسیار شدید” نباشد تا به جنگی گسترده، منجر نشود.

وی تاکید کرد: حزب الله، قطعا و بدون هیچ شکی، واکنش نشان خواهد داد، اما سؤال این است که آیا این واکنش، ضد منطقه مرزی با سوریه خواهد بود یا در کشتزارهای شبعا در لبنان یا مناطق دیگر؟
بن دیوید افزود: نکته دیگر این که آیا واکنش حزب الله، به حدی بزرگ و بی سابقه خواهد بود که به بروز جنگ منجر شود؟

وی خاطر نشان کرد: هرچند در این حمله، جهاد مغنیه هدف قرار گرفت، اما هدف اصلی از آن، ترور ابوعلی الطباطبایی بود. این شخص که خواب را بر چشم ارتش اسرائیل حرام کرده بود، در حال سامان دهی به قدرت هجومی حزب الله برای یورش به الجلیل و اشغال شهرک های (صهیونیست نشین) بود.

“رونی دانیل” تحلیلگر امور نظامی شبکه ۲ رژیم صهیونیستی با تاکید بر این که بیانیۀ حزب الله ثابت می کند که در قبال این جنایت خویشتنداری پیشه نخواهد کرد، گفت: به همین سبب است که ارتش، به محض حمله، به همه واحدهای خود آماده باش داد و تدابیر گسترده امنیتی اتخاذ کرد.

در این میان، روزنامه یدیعوت احرونوت، در توجیه علت ترس و وحشت شهرک نشینان صهیونیستِ الجلیل و جولان از واکنش حزب الله، علاوه بر یادآوری سخنان سید حسن نصر الله درباره توانمندی های موشکی تازۀ حزب الله، به نقل از یک منبع اطلاعاتی غربی تاکید کرد که شهید جهاد مغنیه، برای عملیات ضد رژیم صهیونیستی و شلیک موشک و عبور از مرزها و مین گذاری و همچنین شلیک موشک های ضد تانک به ارتش رژیم صهیونیستی برنامه ریزی کرده بود.

 

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::