جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه به شهادت رسید

eagle دی ۲۸, ۱۳۹۳ 0
جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه به شهادت رسید

با انتشار تدریجی اخبار مربوط به تجاوز عصر یک‌شنبه بالگردهای رژیم اسرائیل به منطقه‌ای در جولان سوریه، شهادت جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه، محمد عیسی از فرماندهان حزب‌الله لبنان و برخی اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح شده است.

به گزارش «تابناک»، در حالی که منطقه جولان سوریه در ماه‌‌های اخیر شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه و عناصر تکفیری بوده است، عصر یک‌شنبه تجاوز بالگردهای ارتش صهیونیستی و شلیک موشک از جانب آنها باعث شهادت چند عضو حزب‌الله و تعدادی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده است.

در حالی که گزارش‌های اولیه حاکی از این بود که یک بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی پس از ورود به حریم هوایی سوریه دو موشک در شهر “مزرعه البلد” در قنیطره شلیک کرده، حزب الله لبنان شامگاه یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: گروهی از نیروهای مجاهد حزب الله هنگام بازدید از شهر “مزرعه الامل” در منطقه “قنیطره”، هدف حمله موشکی بالگرد دشمن صهیونیستی قرار گرفتند. حزب الله لبنان تأکید کرد که در این حمله دشمن صهیونیستی، چند تن از نیروهای مجاهد حزب الله به شهادت رسیدند که اسامی آنان پس از اطلاع این موضوع به خانواده هایشان، اعلام می شود.

“ابوعیسی” که نام وی در بین شهدای امروز آمده، یکی از کارشناسان و فرماندهان عملیاتی مقاومت بوده است. به گزارش شبکه العالم هنوز نمی توان تعداد و یا اسامی شهدا را به صورت دقیق تأیید کرد، و حزب الله لبنان قرار است بیانیه ای را برای اعلام اسامی این شهدا منتشر کند. بر اساس این گزارش، منابع سوری نیز از شهادت ۶ نفر و مجروح شدن یک کودک در جریان این حمله تجاوزکارانه صهیونیستها خبر داده اند.

اعلام اسامی شهدای حزب‌الله

پایگاه خبری الحدث لبنان به نقل از حزب‌الله لبنان اسامی شهدای تجاوز اسرائیل به سوریه را اعلام کرد. این اسامی به شرح زیر است:

۱٫ شهید جهاد عماد مغنیه

۲٫ شهید محمد عیسی

۳٫ شهید علی حسن

۴٫ شهید حسین حسن

۵٫ شهید مهدی الموسوی

۶٫ ابو علی رضا

پرواز جنگنده های اسرائیلی برفراز شبعا و کفرشوبا

به گزارش پایگاه خبری المیادین، هم اکنون شماری از جنگنده های اسرائیلی بر فراز مزارع شبعا و مزارع کفر شوبا به پرواز در آمدند.

همچنین خبرها از به پرواز در امدن هواپیماهای اسرائیلی برفراز بلندی های جولان اشغالی در مرز سوریه خبر می دهند.

خبرها همچنین حاکی از این است که کانال یک تلویزیون اسرائیل اعلام کرده است که حزب‌الله در برابر حمله عصر یک‌شنبه سکوت نخواهد کرد.

روایت‌های متناقض در باره شهادت نیروهای ایرانی

تلویزیون الجزیره قطر مدعی شده است که یکی از فرماندهان ایرانی از حمله بالگردهای صهیونیستی به منطقه «قنیطره» سوریه جان سالم به در برد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه هم از حضور چشمگیر نیروهای حزب الله در مرزهای جنوبی لبنان خبر داد و تاکید کرد که دقایقی بعد از اعلام خبر حمله هوایی اسرائیل بر شهرک «قنیطره» سوریه توسط حزب الله، نیروهای این حزب در مرزهای جنوبی حضوری چشمگیر پیدا کرده و به حالت آماده باش درآمدند.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز مدعی شد که در حمله بالگردهای صهیونیست به «القنیطره» ۶ نیروی ایرانی نیز کشته شده‌اند.

حزب‌الله: به حمله صهیونیست‌ها پاسخ می‌دهیم

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که با روش و مقیاسی که فعلاً پرده از آن بر نمی‌دارد، به حمله امروز بالگرد رژیم صهیونیستی و کشته شدن فرزند عماد مغنیه پاسخ می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از «اسرائیل نیوزفید»، حزب‌الله لبنان اعلام کرد که با روش و مقیاسی که فعلاً پرده از آن بر نمی‌دارد، به حمله امروز بالگرد رژیم صهیونیستی و کشته شدن فرزند عماد مغنیه پاسخ می‌دهد.

 

العالم: انهدام ۳ خودروی زرهی صهیونیستها در جولان

خبرنگار العالم از انهدام ۳ خودروی زرهی صهیونیستها در جولان اشغالی خبر داد.

خبرنگار العالم شامگاه یکشنبه اعلام کرد، سرنشینان این خودروهای زرهی صهیونیستها نیز به هلاکت رسیدند.

رژیم صهیونیستی در مناطق شمالی نزدیک مرز لبنان به نیروهای خود آماده باش کامل اعلام کرده است.

رسانه های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که شهرک نشینان در مناطق شمالی اراضی اشغالی نزدیک مرز لبنان، دچار ترس و وحشت شده اند.

 

این خبر در حال تکمیل است

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::