پیشروی ارتش سوریه در درعا / امنیت دمشق تضمین شد

eagle آذر ۷, ۱۳۹۳ 0
پیشروی ارتش سوریه در درعا / امنیت دمشق تضمین شد

در جدید ترین تحولات میدانی سوریه نیروهای ارتش این کشور با شکست محاصره لشکر ۸۲ در دو جبهه اصلی درعا و قنیطره خود را آماده عملیات آزاد سازی شهر استراتژیک «الشیخ مسکین» می کنند.

 ارتش سوریه با شکست حصر لشکر ۸۲ در استان درعا، موفق شد بر بزرگراه‌ های ” الشیخ مسکین – نوی ” و ” الشیخ مسکین – صنمین ” نیز تسلط پیدا کند.

شکست محاصره ارتش سوریه در درعا و قنیطره
برای ارتش سوریه ” الشیخ مسکین ” که در نزدیکی بزرگراه بین المللی دمشق – درعا و در واقع در غرب آن واقع شده، خط قرمزبه شمار می‌ آید ، چون تسلط گروهک‌ های تروریستی مسلح بر این نقاط قرمز از جمله بزرگراه بین المللی دمشق – درعا به معنای تهدید پایتخت سوریه و خطوط امداد و کمک‌ رسانی ارتش سوریه داخل شهر درعا و لشکر ۸۲ است.
ارتش سوریه پس از کسب تدارکات لازم و تجهیز و آماده کردن خود از روز دوشنبه عملیات خود را برای باز پس گیری الشیخ مسکین و محاصره گروهک‌ های تروریستی “جبهه النصره ” و ” جنبش المثنى ” و ” گردان شهدای یرموک ” و ” گردان الحمزه ” آغاز کرد و خیلی زود تروریست‌ ها را به عقب نشینی از مواضع‌اشان وادار کند.
براساس گزارش‌های میدانی نیروهای ارتش سوریه هم اکنون در حال حاضر پیشروی به سمت الشیخ مسکین از چندین محور هستند و موفق به نفوذ به داخل این شهر از دو محور شمالی و شرقی شده‌اند، این درحالی است که به موازات این پیشروی ارتش سوریه گروهک‌های تروریستی تلاش کردند، با حمله به شهر ” بصری الشام ” و  درگیر کردن نیروهای ارتش سوریه در این محور از فشار حملات ارتش سوریه علیه الشیخ مسکین بکاهند که با شکست مواجه شدند.

 

به این ترتیب، پس از حملات گسترده گروهک‌ های تروریستی و عمدتا تکفیری به سرکردگی “جبهه النصره ” در جنوب سوریه که با تبلیغات و جار و جنجال رسانه‌ ای گسترده و حمایت آشکار و علنی رژیم صهیونیستی از این گروهک‌ ها همراه بود، هم اکنون این جبهه شاهد شکست و فروپاشی تکفیری هاست.
نبرد های جنوب سوریه دو استان درعا و قنیطره را شامل می‌ شود که ماه گذشته میلادی با یورش چندین هزار نفری عناصر تروریستی تکفیری آغاز شد تا هنوز یک ماه نگذشته و هدفی محقق نشده، با شکست‌ و ناکامی این گروه‌ ها در تحقق اهدافشان در این منطقه همراه شود.
بر اساس جدید ترین گزارش‌های میدانی جنوب سوریه نیروهای ارتش این کشور پس از مواجه شدن با حملات چندین هزار نفری تروریست‌های تکفیری و عقب نشینی از برخی مواضع خود در جبهه جنوب سوریه هم اکنون درحال باز پس گیری این مواضع از این گروهک‌ها هستند.
تلفات گروهک‌ های تروریستی در عملیات‌های روزهای اخیر ارتش سوریه در این منطقه بیش از ۲۰۰ نفر گزارش شده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::