آغاز عملیات آزادسازی رمادی و فلوجه

eagle دی ۲۵, ۱۳۹۳ 0
آغاز عملیات آزادسازی رمادی و فلوجه

بعد از عملیات بزرگ ارتش و نیروهای مردمی عراق در منطقه بلد استان صلاح الدین، این نیروها اینک خود را برای عملیات در مرکز استان الانبار و شهر مهم فلوجه آماده می کنند.

به گزارش فارس، مشاور وزیر دفاع عراق به پایگاه خبری الوقت گفت: نیروهای ارتش اطلاعات لازم را برای عملیات آزادسازی رمادی و فلوجه به دست آورده و با استفاده از تاکتیک های عملیاتی که در مناطق بلد، جرف الصخر و آمرلی آموخته اند خود را برای انجام عملیاتی برق آسا در این دو شهر آماده کرده اند.

این ژنرال عراقی که نامش فاش نشده، گفت: آغاز این عملیات ممکن است چند روز و یا چند هفته به درازا بکشد ولی مدت زمان عملیات در چند روز به پایان می رسد.

نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی که اینک آموزش های لازم را دیده اند ودر چند عملیات پیروزمند مشارکت داشته اند، با یک عملیات منسجم در محور دجیل، سامرا و بلد بیش از ۵۰۰ کیلومتر مربع را آزاد کرده اند.

این در حالی است که این منطقه مثلثی شکل را انواعی از موانع طبیعی پوشانده بود با این عملیات امنیتی شهرستان سامرا تکمیل شده به همین دلیل شیعیان توانستند در روز شهادت امام حسن عسکری مطابق با ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ با انجام راهپیمایی میلیونی به زیارت حرم یازدهمین امام خود نایل گردند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::