Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

توصیه حاج قاسم سلیمانی به مداحان اهل بیت

فرمانده سپاه قدس با تاکید بر اینکه مداحی باید در مسیر توسعه انقلاب باشد، گفت: مدافع انقلاب در واقع مدافع امام حسین (ع) است.

سردار قاسم سلیمانی شنبه شب در گردهمایی مداحان کرمان از کانون مداحان به عنوان یکی از مردمی ترین و فراگیرترین کانون ها نام برد و گفت: مداحان حرف دل محبان اهل بیت (ع) را بیان می کنند.

سردار سلیمانی با اشاره به گسترش جمع مداحان عنوان کرد: هیئت ها در زمان طاغوت فعالیت موثری داشتند و امروز سه چهار هیئت آن زمان به صدها هیئت رسیده است که این اتفاق مبارک از دستاوردهای انقلاب به شمار می رود.

وی ادامه داد: تربیت نیروی های ارزشمند در کانون مداحان برای تبلیغ دین اقدامی ارزشمند است.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور، افزود: این مسئله باید در زمینه تربیت مداحان هم دنبال شود و تربیت جامعه مداحان در این سطح انجام شود.

وی ادامه داد: در واقع این اقدام افتخاری برای تشیع به وجود می آورد و باعث ایجاد توسعه و رد اتهامات ناجوانمردانه علیه شیعه می شود.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه مداحی اساس غلیان احساسات شیعه است، افزود: زمانی که یک فرد به این حوزه گرایش پیدا می کند قبل از تاثیرگذاری بر جامعه خانواده خویش را منقلب می کند.

سردار سلیمانی بر لزوم پرورش مداحان تاکید و عنوان کرد: پیشکسوتان باید در این خصوص تلاش کنند و تکایا باید مراکز تربیت مداحی شوند.

وی از مداحی به عنوان مقرون به صرفه ترین راه ها برای ترویج معنویت و توسعه فرهنگی نام برد و گفت: مداحان باید قبل و بعد از مداحی احساس معنوی و ناب مداحی را در خود حفظ کنند و برای تاثیرگذاری و اثربخشی نیاز است که ابتدا خودشان از حالت حزن و آن احساس معنوی متاثر شوند.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه مداحی باید در مسیر توسعه انقلاب باشد، افزود: اگر مداحی تعلق به انقلاب و نظام نداشته نباشد، قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) و حضرت فاطمه (س) برای این حکومت شهید شدند، یادآور شد: خداوند متعال با خون های پاک این بزرگواران انقلاب را به ما رسانده است.

فرمانده سپاه قدس مدافع انقلاب را مدافع امام حسین (ع) دانست و گفت: این به معنای انقلابی گری، حسینی گری و فاطمه گری است و از این مسائل جدا نیست./ مهر

۱۱۵

No comments yet.

Leave a Comment