جسد «ابو انس اللیبی»، رهبر برجسته القاعده + عکس

eagle دی ۲۰, ۱۳۹۳ 0

«ابو انس اللیبی» سرکرده برجسته القاعده پیش از آغاز محاکمه‌اش در خصوص مسئله حملات به سفارت‌های آمریکا در کنیا و تانزانیا در سال ۱۹۹۸ در یکی از بیمارستان‌های نیویورک مُرد.

این تروریست ۵۰ ساله به بیماری سرطان مبتلا بوده در جریان عملیات نیروهای آمریکایی در شهر طرابلس پایتخت لیبی در سال ۲۰۱۳ میلادی دستگیر شد.

ابو انس اللیبی که نام واقعی او «نزیه عبدالحمید الرقیعی» است در فهرست پلیس فدرال آمریکا (اف بی‌آی) از مهم‌ترین افراد تحت تعقیب بود.

قرار بود محاکمه این رهبر القاعده و خالد الفواز تاجر سعودی دوازدهم ژانویه در خصوص اتهام آن‌ها به دست داشتن در حمله به سفارتخانه‌های آمریکا در کنیا و تانزانیا که ۲۲۴ کشته و بیش از پنج هزار زخمی برجا گذاشت برگزار شود.

جسد ابو انس اللیبی شب گذشته با یک هواپیما از نیویورک به طرابلس ـ پایتخت لیبی ـ منتقل شد.

سازمان «پایگاه جهاد در جزیره العرب» شاخه یمنی شبکه القاعده، انتقام مرگ ابوانس اللیبی را که پیش از محاکمه به اتهام مشارکت در حملات تروریستی در زندانی در آمریکا جان باخت خواستار شده است.

این سازمان در بیانیه‌ای در توئیتر به آمریکا هشدار داد: بهای جنایت‌های خود را با خون مردم و نظامیان خود خواهد پرداخت.

این سازمان افزود: از همه برادران مسلمان به ویژه برادران لیبیایی انتقام او را هر چقدر که طول بکشد خواستاریم.

واشنگتن سازمان «پایگاه جهاد در جزیره العرب» را از خطرناک‌ترین شبکه‌های وابسته به القاعده می‌داند.

این سازمان در سال ۲۰۱۱ از ضعف قدرت مرکزی در یمن و قیام مردمی بر ضد علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن استفاده کرد تا موجودیت خود را به ویژه در جنوب و جنوب شرقی این کشور تقویت کند.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::