ناکامی جبهه النصره در حمله به نبل و الزهرا + تصاویر

eagle دی ۱۹, ۱۳۹۳ 0

حمله تروریست‌های تکفیری جبهة النصرة وابسته به القاعده به دو شهرک شیعه نشین نبل و الزهراء در استان حلب سوریه ناکام ماند.

نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای مردمی ضمن به هلاکت رساندن ۸۰ تروریست جبهة النصرة توانستند سه زره پوش این گروه تروریستی را منهدم کنند و چهار دستگاه خودرو از جمله دو دستگاه تانک را به غنیمت بگیرند.

چند عامل انتحاری جبهة النصرة پیش از رسیدن به مواضع نیروهای مردمی در نبل و الزهراء به هلاکت رسیدند و ده‌ها عضو النصرة هم به اسارت درآمدند.

با جود سرمای شدید هوا درگیری‌های مسلحانه در مناطق مختلف سوریه ادامه دارد. در دو شهرک نبل و الزهراء در شمال استان حلب نیروهای کمیته‌های مردمی توانستند حمله گسترده جبهة النصرة را از سه محور ناکام بگذارند. گروه‌های مسلح از مواضع خود در شمال حلب، مناطق مسکونی دو شهرک نبل و الزهراء را گلوله باران کردند و روز پنج شنبه بیش از چهل گلوله خمپاره به این دو شهرک اصابت کرد.

دو شهر شیعه نشین نبل و الزهراء در شمالیترین نقطه از سوریه قرار دارند که تنها ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و ۲۰ کیلومتر با حلب فاصله دارند. این دو شهر بیش از دو سال و نیم است که در محاصره گروه‌های تکفیری قرار دارند. هم اکنون بیش از شصت هزار نفر در شهرهای نبل و الزهراء زندگی می‌کنند و با وجود حملات مکرر گروه‌های تکفیری، مردم این دو شهر با گرفتن سلاح به دست، در برابر آن‌ها مقاومت می‌کنند، مقاومتی که اسطوره‌ای است.

گروه‌های تکفیری از ابتدای شروع محاصره، این دو شهر را هدف خمپاره و موشک قرار دادند، با توجه به اینکه در نبل و الزهراء پناهگاه زیرزمینی وجود ندارد، در دو سال اخیر بر اثر این حملات تعداد زیادی از مردم این دو شهر شهید یا مجروح شدند. تعداد کل شهدای شهرهای نبل و الزهرا از ابتدا شروع حمله گروه‌های تکفیری به این دو شهر به بیش از ۵۷۰ شهید رسیده است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::