Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

روایت دختری که برای رهایی از چنگال داعشی ها زیبایی خود را منفجر کرد/ تصاویر

او چندین بار سعی داشت تا فرار کند اما به عنوان برده از سوی داعش به فروش رسیده بود و مورد تجاوز می گرفت. لامیا امیدوار است که پس از فرار از چنگال داعش بتواند تحصیلات خود در مقاطع دانشگاهی ادامه دهد و در بالا بردن سطح اگاهی عمومی نسبت به وضعیت زنان برده ایزدی در چنگال داعش گام های مثبتی را بردارد.

روایت دختر شجاع ایزدی که برای رهایی از چنگال داعشی ها زیبایی خود را منفجر کرد

به گزارش آفتاب‌نیوز؛روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» با انتشار گزارشی از آن چه بر این دختر ایزدی رفته است می نویسد:«او تحت ضرب و شتم وحشیانه داعشی ها با استفاده از ضربات کابل بر دست و پاهایش قرار گرفته بود. دهان و بینی اش در حالی که بدنش با کبودی پوشیده شده بود خونی بوده اند. این نتیجه چندین بار تلاش لامیا برای فرار از دست شکنجه گران داعشی بوده است. لامیا به یاد می اورد که قاضی دادگاه شریعت داعش در موصل گفت که یا باید من را بکشند یا آن که پایم را برای جلوگیری از فرارهای چندین باره ام قطع کنند. من در آن زمان چگونه می توانستم به چنین حکم وحشتناکی واکنش نشان دهم؟ به قاضی گفتم اگر شما یک پای من را قطع کنید با پای دیگر تلاش می کنم تا فرار کنم. من هرگز تسلیم نخواهم شد. در نتیجه آنان گفتند که با شکنجه کردن من سعی می کند تا از فرارم جلوگیری کنند. پس از آن یکی از مقام های داعشی گفت که او را باید به مالک جدیدی فروخت. او اما اکنون در آرامش در هتلی در المان به سر می برد. او شنیده است که پدر و برادرانش توسط داعش به ضرب گلوله هدف قرار گفته اند.

او می گوید که در طول مدت زمانی که در سوریه و شمال عراق در گروگان داعش بوده است می دیده که بچه ها به مردان پیر به عنوان برده جنسی فروخته می شوند. او می گوید در اتاقی مورد تجاوز گروهی ۴۰ نفر داعشی قرار گرفت. او می گوید این مردان شبیه هیولا و حتی بدتر از آن بودند.

روایت دختر شجاع ایزدی که برای رهایی از چنگال داعشی ها زیبایی خود را منفجر کرد
لامیا اما می گوید که قوی بود چرا که می خواست زندگی را به چالش بمشد. لامیا اکنون تنها ۱۸ سال سن دارد. ماه گذشته جایزه عالی حقوق بشر اتحادیه اروپا به نام ساخاروف به او اهدا شد. نادیا مراد یک دختر ایزدی بازمانده دیگر از بردگان جنسی داعش نیز مفتخر به دریافت این جایزه شد.

جامعه ۴۰۰ هزار نفری ایزدی ها از سوی داعشی ها مورد تجاوز و کشتار و ازار و اذیت قرار گرفته اند چرا که آنان باور دارند که ایزدی ها شیطان پرست هستند.

روایت دختر شجاع ایزدی که برای رهایی از چنگال داعشی ها زیبایی خود را منفجر کرد

این دختر ایزدی می گوید که برای اولین بار زمانی که نام داعش را از تلیوزیون شنید فکر کرد آنان نوعی از حیوانات جدید هستند فکر نمی کرد که آنان یک باند تروریستی و وحشتناک باشند. او از روز به بردگی گرفته شدن می گوید:«در اوایل ماه اگوست سال ۲۰۱۴ میلادی پس از اشغال شهرهای مجاور سنجار دو اتومبیل پر از جنگجویان داعش به روستای ما وارد شدند. آنان از ما خواستند تا تغییر دین دهیم اما گفتند به ما اسیبی نمی رسانند. در ۱۵ اگوست نیروی بزرگتری از مردان سیاه پوش به روستا هجوم اوردند. او می گوید که خیلی ترسیده بود. این اخرین باری بود که پدر و برادرش را دید. ده دقیقه بعد داعشی ها شرع به تیراندازی کردد. انان مردان ایزدی را در خیابان قتل عام کردند و سپس زنان را به متاهل و دختران جوان تر تقسیم کردند و زنان و نوجوانان مجرد را به موصل فرستند و زنان مسن تر را نیز روز بعد به ضرب گلوله کشتند. او می گوید سپس مردان به ما حمله کردند به ما دست می زدند و ما را می بوسیدند».

روایت دختر شجاع ایزدی که برای رهایی از چنگال داعشی ها زیبایی خود را منفجر کرد

او می گوید که در موصل در بازار خرید و فروش بردگان جنسی به حراج گذاشته شدند. او می گوید یک مرد سعودی که در دهه ۴۰ عمرش بود او و یکی از خواهران او را خریداری کرد و به رقه برد. می گوید آن مرد بسیار بد بود. و هنگامی که او تلاش برای فرار داشت دست هایش را به دور گردن او گرفت و قصد کشتنش را داشت. می گوید که دختران ایزدی به جنگجویان داعش به قیمت ۱۰۰ پوند فروخته می شدند. او پنج بار اقدام به فرار کرده بود زمانی که در یک اپارتمان تنها بود از پنجره پرید. او از یک مرد محلی برای کمک درخواست کرد و این مرد او را سه روز در خانه اش پنهان کرد. خانواده آن فرد اما ترسیدند در نتیجه سه روز بعد، آن مرد به یکی از داعشی ها گفت که یک دختر را پیدا کرده است. او می گوید دیدن جنایت داعش به او قدرت می داد تا بیش تر مقاومت کند.

روایت دختر شجاع ایزدی که برای رهایی از چنگال داعشی ها زیبایی خود را منفجر کرد

لامیا می گوید که پس از مدتی در کنار مردانی از داعش قرار گرفت که کار ساخت جلیقه های انتحاری را انجام می داد. لامیا می گوید که در موصل همزمان با حملات هوایی و صدای انفجارها امیدوار بود که به آنان حمله شود و همگی بمیرند و از آن زندگی خلاص شود. او با ایجاد انفجاری که به خودش نیز اسیب وارد شد توانست از چنگ داعش فرار کند.

No comments yet.

Leave a Comment