Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

جدیدترین تحولات میدانی یمن

به نقل از المیادین، در پی عملیات منحصر به فرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شماری از نظامیان سعودی در دو پایگاه القیاده و الطلعه در نجران و جیزان به هلاکت رسیدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی ۵ نظامی سعودی را در پایگاه القیاده نجران به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز ۳ نظامی سعودی را در پایگاه نظامی الطلعه از پای در آوردند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان یک پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی را در نزدیکی پایگاه نظامی مشعل در جیزان سرنگون کردند.

وزارت دفاع یمن امروز جمعه اعلام کرد که در پی دفع حمله مزدوران عبدربه‌ منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به سمت صحرای البُقع در مرزهای مشترک بین دو استان صعده یمن و نجران عربستان، شماری از آنها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز با موشک‌های گراد ساختمان گمرکات در گذرگاه مرزی الطوال را هدف قرار دادند.

این در حالی است که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی سه بار مزارع الجر در بخش عبس در استان حجه را هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی نیز از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران منصور هادی در جریان سیطره نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر برخی از نقاط در منطقه حید الذهب مشرف بر مفرق الجوف در بخش نِهم در شمال شرق صنعا خبر داد.

همزمان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حمله گسترده مزدوران رئیس‌جمهور فراری یمن به سمت منطقه المدفون در بخش نِهم را دفع کرده و ده‌ها تن از آن‌ها را به هلاکت رساندند.

مزدوران منصور هادی طی هشت روز گذشته ده‌ها بار با برخورداری از جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به سمت دو کوه القَتَب و المناره و منطقه المدفون حمله کردند اما موفق نشدند هیچگونه پیشروی کسب کنند.

یک منبع نظامی نیز از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از مزدوران منصور هادی و عربستان به ضرب گلوله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عملیات بازپس‌گیری منطقه صبرین در بخش الخَب و الشَعف در شمال استان الجوف در شمال شرق یمن خبر داد.

و خبر دیگر اینکه در پی حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه الزاهری در بخش المخا در غرب استان تعز، ۶ تن زخمی شدند.

شماری از مزدوران منصور هادی در پی حملات توپخانه‌ای نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به خطوط دفاعی آنها در منطقه الحریقیه در بخش ذُباب و مشرف بر تنگه باب المندب در جنوب غرب استان تعز کشته شدند.

این در حالی است که درگیری‌های پراکنده بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران منصور هادی در محور شرقی شهر تعز و بویژه در اطراف پادگان التشریفات همچنان ادامه دارد و این درگیری‌ها تا شمال غرب شهر در اطراف پادگان پدافند هوایی نیز امتداد یافته است.

جنگنده‌‌های ائتلاف متجاوز سعودی بامداد جمعه حملات خود را به منطقه الساق گسترده‌تر کردند. این حملات ساعاتی بعد از دفع حمله گسترده نیروهای منصور هادی به سمت منطقه الهَجَر واقع بین دو منطقه الساق و حید بن عقیق در بخش عسیلان در غرب استان شبوه در جنوب شرق یمن صورت گرفت.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین بارها منطقه المخدَرَه در بخش صِراوح در غرب استان مارب در شمال شرق یمن و پادگان الحمزه در بخش السبره در شمال استان إب در مرکز این کشور را بمباران کردند.

حملات ائتلاف متجاوز سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن مشروعیت به این کشور به نمایندگی عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن از ششم فروردین ماه ۱۳۹۴ آغاز شده است.

رژیم سعودی با وجود حملات بی‌وقفه خود که حاصل آن کشته و زخمی شدن هزاران انسان بی‌گناه بوده است، نتوانسته است هیچ کدام از اهداف شوم خود را در راستای سلطه بر یمن و منابع آن محقق کند.
منبع:تسنیم

No comments yet.

Leave a Comment