Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

شکست سنگین ارتش سعودی از رزمندگان یمنی در عسیر + تصاویر

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنشی انتقام‌جویانه و در پاسخ به ادامه تجاوزات سعودی موفق شدند پایگاه نشمه در منطقه ربوعه در عسیر عربستان را به کنترل خود درآورند.

همچنین نیروهای یمنی با ممانعت از پیشروی مزدوران متجاوز سعودی به سمت عسیر، ده‌ها تن از آنان را از پا درآوردند.

نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی یمن ، بار دیگر پیشروی مزدوران متجاوز درعسیر برای یورش به گذرگاه علب را ناکام گذاشتند.

یک منبع نظامی در عسیر گفت که یگان های ارتش و کمیته های مردمی با پشتیبانی جنگنده‌ها، پیشروی مزدوران سعودی به سمت گذرگاه مرزی علب را ناکام گذاشتند که در نتیجه، ده‌ها تن از آنان کشته و یا مجروح شدند و شش خودروی نظامی سعودی منهدم شد.

درداخل اراضی سعودی نیز، نیروهای یمنی مراکز تجمع و مواضع ارتش سعودی در مناطق مختلف از جمله در بخش جیزان را هدف حمله خمپاره‌ای قرار دادند.

این درحالیست که یگان های تک تیرانداز وابسته به نیروهای مشترک یمنی، نظامیان سعودی را در پایگاه الضبره درجیزان را هدف قرار دادند و یک خودروی سعودی را در پایگاه الهجله در نجران منهدم کردند.

نیروهای یگان موشکی یمن همچنین با شلیک دو موشک زلزال ۲ به سمت مواضع مزدوران سعودی درمنطقه عیده نهم ، شماری از آنان را کشتند وعده ای را نیزمجروح کردند.

نیروهای مشترک یمنی همچنین بعد از درگیری های شدید با مزدوران سعودی درمنطقه المتون در الجوف که ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت، توانستند که آنان را از هفت مرکز مهم دراین منطقه بیرون کنند.

ناکامی مزدوران عربستان سعودی، متجاوزان را دچار سردرگمی کرده است و رسانه‌های سعودی در همین راستا از تصمیم نیروهای ائتلاف متجاوز در اجرای عملیات نظامی در باب المندب خبر داده اند.

ائتلاف متجاوز همچنین از تجمع شمار زیادی از نیروهای مزدور و نیروهای متجاوز سعودی و اماراتی نزدیک باب المندب خبر داد.

در مقابل، منابع رسانه‌ای یمنی اعلام کردند که موضوع حمله به باب المندب قبل ازاینکه شروع شود، با شکست مواجه شد، زیرا شکاف‌ها و اختلافات در میان متجاوزان بیشتر شده‌اند و صدها تن از نیروهای مبارز وابسته به جنوب، از باب المندب عقب نشینی کردند، و این مساله فرماندهان نیروهای هادی را مجبور کردند تا آنها را از بیم درگیری مسلحانه میان مزدوران متجاوز بر سر تقسیم اموال اماراتی و سعودی به عدن بازگرداند.

ابنا

No comments yet.

Leave a Comment