شکست همزمان داعش در سوریه و عراق

eagle دی ۱۵, ۱۳۹۳ 0
شکست همزمان داعش در سوریه و عراق

تروریستهای  مسلح  در  عملیات و پیشروی در محله الجوبر در ریف دمشق  ناکام ماندند. گروه جبهه النصره حمله گسترده‌ای علیه ایست بازرسی های ارتش سوریه و مواضع حزب الله لبنان در مناطق کوهستانی فلیطه درمنطقه مرزی القلمون میان لبنان و سوریه انجام داده است.

فعالان در این منطقه می‌گویند جبهه النصره به سمت مواضع حزب الله خمپاره شلیک کرده در حالی که حزب‌الله ادوات بسیاری را در منطقه مستقر کرده است. نیروهای حزب الله و ارتش سوریه توانسته‌اند با این حملات مقابله کنند. از سوی دیگر مناطق ریف دمشق شاهد آرامش شکننده ای است. این آرامش از سال جدید میلادی به وجود آمده است و ارتش سوریه تمرکز خود را بر محله الجوبر قرار داده است.

ارتش سوریه توانست تحرکات افراد مسلح مخالف را در اطراف دمشق  خنثی و فلج کنند و این امر آثار مثبتی در منطقه داشته است. علیرغم عملیات پیش دستانه ارتش سوریه، مخالفان مسلح تلاش کرده اند اوضاع نظامی خود را بهبود بخشند. آنها طی چند عملیات سعی کرده اند در الجوبر پیشروی کنند، اما به گفته منابع نظامی اوضاع میدانی حکایت از شکست این تلاشها دارد.

همچنین کمیته امنیتی استان صلاح الدین عراق از آغاز عملیات گسترده نظامی برای آزادسازی منطقه الجزیره در این استان خبر داد.

ارتش عراق

کمیته امنیتی استان صلاح الدین عراق اعلام کرد سه عملیات نظامی در این استان با مشارکت فرماندهی عملیات بغداد و سامراء و با حمایت نیروهای مردمی آغاز شد.

یکی از این سه عملیات برای تسلط بر منطقه الجزیره در غرب الدجیل و نزدیک شهرهای سامراء و بلد است.

خالد الخزرجی معاون کمیته امنیتی صلاح الدین افزود: عملیات دوم در شمال این استان برای آزادسازی الجلام، الدور و العلم است تا زمینه پیشروی به سوی شهر تکریت فراهم شود.

عملیات سوم هم با هدف آزادسازی مناطق بیابانی بین دو استان صلاح الدین و الانبار است.

پاسخی بگذارید »

::: توجه : این سایت هیچ گونه وابستگی به اشخاص واحزاب ندارد و فقط از طرف هواداران سرلشکر سلیمانی دایر گردیده است.::